Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 16°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 80% 43%

Będzie bardziej zielono i bezpieczniej

Okoliczni mieszkańcy od kilkunastu dniu obserwują prace wykonywane w pasach zieleni wzdłuż ul Kruczej, Wybickiego, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 67 oraz pobliżu boiska ” Ida” znajdującego się przy ul Kijowskiej. Nadszedł czas realizacji ubiegłorocznych pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach pierwszej edycji Budżetu Zielonego. Już w krótce kwitnące drzewa i krzewy utworzą aleję wzdłuż ul. Kruczej i Wybickiego, które mają rekompensować prowadzone w ostatnich latach wycinki drzew w naszej dzielnicy. Zielona aleja drzew powstaje również na osiedlu Kokociniec w pasach zieleni w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 67 wzdłuż ul. Zielonej oraz Płochy. Zostanie także odnowiony istniejący klomb, który stanie się centralnym punktem alei oraz wizytówką osiedla. Dzięki realizacji tego zadania Osiedle Kokociniec zyska prawdziwą zieloną aleję. Sad Sąsiedzki „Owoce Ligoty” to projekt realizowany w pobliżu boiska „Ida”. Polega on na nasadzeniu owocowych drzewek oraz krzewów w ramach ogólnodostępnego ogrodu-sadu. Opisane projekty o których wspominaliśmy również w ubiegłym roku > Pierwsza edycja Zielonego Budżetu w Katowicach < realizuje Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Jednocześnie wraz z realizacją Budżetu Zielonego wzdłuż ul. Kruczej Miejski Zarząd Ulic i Mostów prowadzi prace związane z realizacją ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego, który polega na zamontowaniu dodatkowych słupów ulicznych, co pozwoli na doświetlenie ul Kruczej, przejść dla pieszych, chodników oraz pasów zieleni . Montaż dodatkowego oświetlenia będzie miało ogromny wpływ między innymi na poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców przechadzających chodnikami się późną porą wzdłuż ul. Kruczej.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl