Data:Poniedziałek, 24 Stycznia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: -7°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 193% 166%

Barbórka 2021

Barbórka, czyli inaczej Dzień Górnika obchodzone jest co roku 4 grudnia. W tym roku dzień ten przypada w sobotę. Jest tradycyjnym świętem górników, ale tego dnia świętują również geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych, a wiec także ropy naftowej czy gazu.

Życzymy wszystkim Górnikom w tych trudnych czasach jak i również ich Rodzinom, wszelkiej pomyślności na najbliższy czas. By praca zawodowa przynosiła jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze rodziny opieką, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i pewności jutrzejszego dnia.

Autorem jest Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowników Medycznych „Nemo” w Zabrzu.