Data:Piątek, 2 Stycznia 2026 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 0°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 121% 198%

Barbórka 2022

Barbórka, czyli inaczej Dzień Górnika obchodzone jest co roku 4 grudnia. W tym roku dzień ten przypada w niedzielę. Jest tradycyjnym świętem górników, ale tego dnia świętują również geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych, a wiec także ropy naftowej czy gazu.

Życzymy wszystkim Górnikom w tych trudnych czasach jak i również ich Rodzinom, wszelkiej pomyślności na najbliższy czas. By praca zawodowa przynosiła jak najwięcej zadowolenia i jak najmniej problemów. Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze rodziny opieką, zapewniając poczucie bezpieczeństwa i pewności jutrzejszego dnia.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Cześć! Jestem Dorota – działaczka społeczna i redaktorka serwisu kokociniec.pl. Od lat angażuję się w inicjatywy lokalne w Katowicach, realizując projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego, Budżetu Zielonego i Inicjatyw Lokalnych. Jestem jedną z koordynatorek parkrun Katowice, wolontariuszką DKMS oraz członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Katowic. Kontakt: dorota@kokociniec.pl | FB: Kokociniec.pl – Katowice Blisko Nas | ☕ buycoffee.to/kokociniec.pl