Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 26°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 85%

22-23 września w Parku Zadole odbędzie się AmfiROCK Festiwal

22-23 września odbędzie się druga edycja AmfiROCK Festiwal. To festiwal, który co roku niesie ze sobą inny wydźwięk społeczno-edukacyjny.

W trakcie części koncertowej wystąpią między innymi takie zespoły jak: Łydka Grubasa -zdobywca Złotego Bączka na scenie Pol’and’Rock festiwal, słynie z energetycznych i żywiołowych koncertów. Fani zawsze mogą liczyć na humorystyczne teksty oraz muzykę na najwyższym poziomie, Turbo – legenda polskiego heavy metalu, zaliczany obok grup TSA i KAT do tzw. Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu, Pull The Wire – grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, ale inteligentnie, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych, Transgresja – grupa, grająca szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal, The Pajx – to piątka chłopaków, którzy muzyką chcą bawić siebie i słuchaczy. Stawiają na proste, melodyjne kompozycje w połączeniu z niebanalnymi tekstami traktującymi o relacjach damsko-męskich, życiu i przemijaniu, Offensywa – to nowa energia na polskiej scenie, powiew świeżości oraz esencja młodości w czystej formie, bez cwaniactwa, oportunizmu i gwiazdorskich zapędów oraz Comepass – zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka progresywnego, grunge’u i szeroko rozumianej alternatywy ich twórczość charakteryzuje się dużą różnorodnością brzmień poprzez łączenie ze sobą wielu stylów muzycznych, opierając się głównie na gatunkach oscylujących wokół rocka i metalu

AmfiROCK Festiwal 2023 w Parku Zadole

Pokój, wolność i tolerancja

Podczas części edukacyjnej odbywającej się na scenie w tężni solankowej Parku Zadole wspólnie z naszymi wykonawcami oraz zaproszonymi gośćmi wymienimy się doświadczeniami na temat wolności, równości i tolerancji w dzisiejszym świecie.

Zaprosimy także dzieci i młodzieży na warsztaty. Naszymi gośćmi będą między innymi: Premier RP Jerzy Buzek, Sebastian Grzywacz wraz z Magdaleną Szumowską, Magdalena Skwarek, Katarzyna Stachowicz, Ewa Sadkowska, Marek Lyszczyna.

Amfiteatr (22.09 / piątek)

 • 17.30 Offensywa
 • 19.00 Pull The Wire
 • 20.30 Turbo

Amfiteatr (23.09 / sobota)

 • 16.00 The Pajx
 • 17.20 Comepass
 • 18.40 Transgresja
 • 20.20 Łydka Grubasa

Scena Tężnia (22.09 / piątek)

 • 9.30-11.30 Warsztaty „Tolerancja do wolności. Zacznij od siebie.” prowadzi Magdalena Skwarek
 • 12.00-14.00 Warsztaty „Tolerancja do wolności. I co dalej?” prowadzi Magdalena Skwarek

Scena Tężnia (23.09 / sobota)

 • 11.30-12.30 Warsztaty „Nie widzę problemu” prowadzi Sebastian Grzywacz i Magdalena Szumowska
 • 12.45-13.45 „Pokój Wolność Tolerancja – czy to działa?” Czyli grube tematy z Łydką Grubasa
 • 14.00-15.30 Panel Dyskusyjny „Różne oblicza wolności” gość specjalny Premier RP Jerzy Buzek oraz Katarzyna Stachowicz, Ewa Sadkowska, Marek Lyszczyna i inni

Na miejscu znajdzie się także ogródek piwny, gastronomia, foodtrucki, ekopunkt ładowania telefonów, plenerowy barbershop, sklep z koszulkami i płytami zespołów, stoiska partnerów wydarzenia.

Impreza jest pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice a jej inicjatorami są Radni Miasta Katowice: Tomasz Maśnica, Adam Szymczyk, Magdalena Wieczorek, Andrzej Warmuz.

Wstęp wolny

Źródło: Miasto Ogrodów

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl