Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 66%

137 008,36 zł to kwota deklarowana zebrana przez Sztab #3289 Elementarz mieszczący się w Ligocie

” Przejrzyj na oczy” to hasło tegorocznego 30 Finału WOŚP, którego celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to święto dzielenia się dobrem obchodzone co roku od 30 lat w styczniu w Polsce i po za jej granicami. W tym roku w Katowicach zarejestrowano siedem sztabów, w tym jeden w dzielnicy Ligoty i Panewnik w Fundacji Ekologicznej -Wychowanie i Sztuka ” Elementarz”.

110 wolontariuszy w Ligocie odebrało swoje skarbonki i ruszyło w miasto w poszukiwaniu darczyńców WOŚP. Choć pogoda była kapryśna a uporczywy wiatr nie odpuszczał, wolontariusze kwestowali do późna wracając do sztabu z zapełnionym skarbonkami. W sztabie w dniu finału pracowało 21 wolontariuszy odpowiedzialnych za przeliczenie pieniędzy. Dużym wsparciem organizacyjnym dla sztabu w Ligocie był Sztab #5934 utworzony w Miejskim Domu Kultury „Bogucice -Zawodzie” który podarował na rzecz wolontariuszy z Ligoty bardzo dużą ilości słodyczy i napoi. Pozostałe koszty organizacji Finału w ligockim sztabie poniosła Fundacja Elementarz.

„Dziękuję wszystkim wolontariuszom, tym, którzy organizowali sztaby – zrobiliście to zawodowo, perfekcyjnie, fantastycznie. Zrobiliśmy to w sposób odpowiedzialny.”

powiedział Jerzy Owsiak przed „Światełkiem do Nieba”.

Na chwilę obecną kwota deklarowana przez sztab to 137 008,36 zł. Jest to kwota deklarowana, ponieważ do 1 lutego trwa zbiórka do eSkarbonek

informuje Pani Kamila Smozik koordynatorka sztabu #3289 Elementarz z Ligoty

Jerzy Owsiak podsumował 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w trakcie którego zebrano rekordową sumę ponad 136 milionów złotych.

To rekord dotychczasowych Finałów. – Polacy, znowu okazaliście się fantastycznymi, przyjemnymi i cudownymi ludźmi. Kto dzisiaj wygrał? My, Polacy”

Na zakup jakiego sprzętu zbieraliśmy w czasie 30 Finału WOŚP ?

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne

Galeria:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl