Data:Sobota, 4 Lutego 2023 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 1% 1%

Wspieraj lokalnie. Przekaż 1% podatku na rzecz organizacji pozarządowej w naszej dzielnicy

Początek roku to czas składania deklaracji podatkowych. Daje to możliwość przekazania części podatku za miniony rok na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Nie jest to działanie skomplikowane, a można w ten sposób szybko i łatwo wesprzeć, tych którzy pomagają innym. Bez wątpienia warto pomagać lokalnie.

Fundacja Indeks Dla Przyszłości od trzech lat podejmuje działania na rzecz dzieci, młodzieży i seniorów w Katowicach tworząc Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Bezpieczna Twierdza” w Ligocie – Panewnikach.

Pieniądze z pozyskanego 1 % podatku Fundacja pragnie przeznaczyć na dodatkową opiekę psychologiczną dla dzieci i młodzieży ze świetlicy oraz na zajęcia rozwijające umysł i ciało dla seniorów.

Obie te rzeczy są dla nich codziennym ratunkiem, bo często pozwalają im przetrwać, ale i rozwijać się oraz cieszyć się życiem – szczególnie teraz, w trakcie przedłużającej się pandemii, czyli czasach nauki zdalnej dla tych najmłodszych i większej izolacji, która dotyka samotnych i/lub chorych seniorów, zmagających się dodatkowo z demencją czy niepełnosprawnością. Nie ma wątpliwości, że działalność Bezpiecznej Twierdzy jest potrzebna, gdyż każdego dnia zgłaszają się kolejne osoby licząc na jej wsparcie i pomoc.

„Wiemy, że nie jest to łatwy czas, ale wciąż możecie decydować o tym, do jakiej Organizacji Pożytku Publicznego trafi Wasz 1% podatku, dlatego będziemy Wam bardzo wdzięczni za tę formę pomocy. Dziękujemy, jeżeli po raz kolejny obdarzycie nas swoim zaufaniem, a także jeśli po raz pierwszy zechcecie wesprzeć naszą Fundację i naszych podopiecznych.
Dla nas liczy się każdy 1% i każdy 1% buduje coś wielkiego, pozwala nam pomagać naszym potrzebującym sąsiadom.”

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego