Data:Czwartek, 8 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 2°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 112% 89%

ŻEBY SĄSIAD LEPIEJ POZNAŁ SĄSIADA

Już w najbliższą sobotę 15 października w okolicy ul. Stanisława Hadyny, w bliskim sąsiedztwie Lasu Panewnickiego, odbędzie się ognisko integracyjne pod hasłem „żeby sąsiad lepiej poznał sąsiada”. Impreza jest organizowana oraz finansowana w ramach Inicjatywy Lokalnej Miasta Katowice 2022.

Wydarzenie to nie wątpliwie oprócz smacznej kiełbasy i przekąsek dostarczy uczestnikom dobrej zabawy i pozwoli choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Organizator wydarzenia zaplanował wiele atrakcji, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Po zmroku odbędzie się pokaz Grupy Artystycznej OKB, która wykona taniec z ogniem i sprzętem ledowym. Natomiast wspólny czas wypełniony zostanie śpiewem z mistrzem akordeonu Ireneuszem Osieckim z zespołu Ligocianie.

My zapewniamy ogień, ciepłą atmosferę, kiełbaski, pieczywo, napoje, najlepsze drożdżówki ze śliwkami z lokalnej piekarni oraz owoce prosto z grójeckiego sadu – zapowiada pomysłodawczyni wydarzenia Beata Kapica – Zając

Mieszkańców prosimy o zabranie ze sobą tylko dobrego humoru i znajomych.

Wydarzenie jest również organizowane w ramach projektu proobywatelskiego Aktywuj się w Ligocie zapoczątkowanego wiosną tego roku. Projekt ten ma za zadanie między innymi aktywizować i integrować lokalną społeczność.

Od kilku dni trwa przygotowywanie miejsca biesiadowania. To nie tylko przygotowanie paleniska ale także sprzątanie odpadów i grabienie liści w miejscu gdzie ma odbyć się sobotnia impreza. Wszystko po to aby wybrane do wspólnej zabawy miejsce było czyste i bezpieczne dla oczekiwanych gości.

Wydarzenie:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego