Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 70%

Wraca Święto Kwitnących Głogów!

Po trzyletniej przerwie wraca jedna z najhuczniejszych imprez Ligoty i okolic! Miejski Dom Kultury „Ligota” wraz z partnerami zaprasza na 26. edycję Święta Kwitnących Głogów, która odbędzie się 20 maja.

Występ mażoretek i orkiestry policyjnej

Głowna część wydarzenia będzie mieć miejsce tradycyjnie w amfiteatrze w parku Zadole, ale wszystko zacznie się od występu Mażoretek „Akcent” i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, które będziemy mogli obejrzeć w dwóch lokalizacjach – o 12.00 pokaz odbędzie sią na Osiedlu Franciszkańskim (przy ul. Kijowskiej 44), a o 13.00 na Placu Miast Partnerskich.

Gwiazdy wieczoru

O 15.00 przenosimy się na scenę amfiteatru w parku Zadole. Rozpoczniemy od prezentacji zespołów MDK „Ligota”, które pokażą efekty swojej całorocznej twórczej pracy. Na scenie pojawią się zespoły wokalne Nutki, Półnutki, Ćwierćnutki i Gama, zespoły taneczne, raz jeszcze Mażoretki „Akcent”, Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów, grupa teatralna oraz gościnnie zespół (Nie)winni.

Gwiazd wieczoru w tegorocznej edycji będzie wiele! Na amfiteatralnej estradzie o 18.00 wystąpi znakomita Katarzyna Pakosińska, nazywana divą polskiego kabaretu. Artystka zaprezentuje program „Trzy dekady śmiechu”. Będzie to zarazem inauguracja kabaretowego projektu „Rety, rety, na Zadolu kabarety” – który zapewni nam bardzo wesołe lato!

O 19.30 rozpocznie się koncert „Rytmy dzielnicy. Ligocko-panewnickie brzmienia”. Na scenie pojawi się cała plejada znakomitych artystów związanych z Ligotą i Panewnikami. Wśród nich takie nazwiska jak: Joanna Bartel, Grzegorz Kapołka, Gorajscy Band, Krzysztof Głuch & Krzysztof Głuch Jr, Geno Witek, Dominka Świerzy, Grzegorz Płonka i Ligocianie. Nie zabraknie też Koła Miłośników Śląskiej Pieśni.

Plakat 26. Święta Kwitnących Głogów

Dodatkowe atrakcje

To nie wszystko! Podczas imprezy będzie można skorzystać z atrakcji dla dzieci, wziąć udział w konkursie plastycznym, warsztatach rękodzielniczych i odwiedzić stoiska naszych partnerów.

Całość poprowadzi Marek Szołtysek.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

Impreza współfinansowana ze środków Miasta Katowice. Występ Katarzyny Pakosińskiej współfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Partnerzy:

Miasto Katowice, Rada Dzielnicy nr 6: Ligota – Panewniki, PKO Bank Polski, Osiedle Franciszkańskie, Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Nadleśnictwo Katowice, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach, Fundacja Index do Przyszłości, Kwiaciarnia Czar Kwiatów Katowice, Bar Okrąglak, Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba, Fundacja Ogrody Przyszłości, Związek Dużych Rodzin 3 Plus Koło Katowice, Szydełko i Druty – Ligota i okolice, Metropolitalne Święto Rodziny, TVP3 Katowice.

Avatar photo
Publikowane przez Miejski Dom Kultury Ligota Jesteśmy instytucją kultury działającą na terenie Katowic. Naszym celem jest bycie miejscem bliskim, w którym możesz spotkać się z szeroko pojętą kulturą, drugim człowiekiem i wartościowo wykorzystać czas.