Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 19°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 109% 57%

Eko-Kato. Już 3 czerwca ruszają warsztaty edukacyjne w MDK „Ligota”!

Od czerwca do września w Miejskim Domu Kultury „Ligota” odbywać się będzie cykl warsztatów przyrodniczych – Eko-Kato. Warsztaty edukacyjne. Pierwsze spotkanie „Moja własna łączka kwietna” – w sobotę, 3 czerwca, od 9.00 do 12.00

Moja własna łączka kwietna

Warsztat rozpocznie się od części edukacyjnej – będzie prezentacja i pogadanka. Będzie można dowiedzieć się co nieco o łąkach kwietnych i… ślimakach. A potem zbudować własne drewniane doniczki i wysiewać w nich roślinki! Uczestnicy zrobią też tabliczki z napisem „Uwaga, jeże!”.

Pszczoły w mieście i woskowe świece

Drugie z cyklu warsztatów odbędą się 24 czerwca (9.00–12.00). Podczas warsztatów będzie można stworzyć własną świecę, dowiedzieć się, jakie korzyści dla zdrowia ma palenie świec z wosku i jakie są rodzaje świeć. Uczestnicy zobaczą, jak poszczególne rodzaje świec się palą. Gościem warsztatów będzie pszczelarz, który opowie o pszczołach, miodzie i życiu owadów zapylających w mieście.

Warsztaty zielarskie

5 sierpnia odbędą się warsztaty zielarskie (gr I: 9.00–11.00, gr II: 11.30–13.30). W części teoretycznej gościem będzie aktywna zielarka, naturopatka oraz hortiterapeutka. Potem uczestników czeka parzenie zebranych ziół, przygotowywanie ich do suszenia oraz tworzenie mini zielników z opisami. Będzie też wyrabianie naturalnych kosmetyków (toniki, wcierki itp.).

Domki dla owadów

2 września (9.00–12.00) będzie okazja do skomponowania swojego oryginalnego domku dla owadów. Z wykorzystaniem gotowych elementów – deseczek, cegieł, przygotowanych konstrukcji stelażowych itp. – oraz zebranych i wcześniej przygotowanych produktów z łąki, lasu i ogrodu.

Zapisy w biurze obsługi MDK „Ligota” – 32 252 32 34, 608 988 657.

Projekt realizowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego Miasta Katowice.

Avatar photo
Publikowane przez Miejski Dom Kultury Ligota Jesteśmy instytucją kultury działającą na terenie Katowic. Naszym celem jest bycie miejscem bliskim, w którym możesz spotkać się z szeroko pojętą kulturą, drugim człowiekiem i wartościowo wykorzystać czas.