Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Wiosna zaczyna swoje czary

Wiosna zbliża się do nas wielkimi, coraz cieplejszymi krokami, aby zachwycić nas swoją zieloną suknią i słonecznym obliczem. Robi się coraz cieplej i jaśniej. Wraz z poprawiającą się pogodą czujemy się lepiej i rozpiera nas energia. Mamy ochotę by spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Częściej wchodzimy na spacery do lasów czy do parków.

Park Zadole miejscem inspiracji mieszkańców Ligoty i Panewnik

Park Zadole jest doskonałym miejscem do obcowania z przyrodą. Właśnie to miejsce mieszkańcy Ligoty i Panewnik najczęściej wybierają na rodzinne spacery. Jest to również miejsce ciekawych inicjatyw mieszkańców. Właśnie tutaj rozpoczęła się kamyczkowa zabawa, która swe początki ma w Czechach. Tak na prawdę zabawy nie ma końca. W Parku nadal można spotkać ukryte, wędrujące, kolorowe kamyczki.

Magiczne drzwi do innego świata

Park Zadole to miejsce owiane tajemnicą. Od niedawna na drzewach możemy dostrzec maleńkie, kolorowe drzwi.

Co jest za tymi drzwiami ?

Może to zaczarowany świat pełen przygód ?

To drzwi do świata magii Elfów, które obserwują spacerujących mieszkańców.

Elfy, kto z nas o nich nie słyszał ?

Czym się charakteryzują ?

Wiemy, że są piękne, zjawiskowe, mądre i waleczne.

Ale cóż tak na prawdę o nich więcej wiemy ?

Czy jesteście gotowi odkryć magię na nowo, tak po dziecięcemu ?

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl