Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 20°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 109% 57%

W okolicy Doliny Potoku Kokociniec umierają drzewa

Dolina Potoku Kokociniec to obszar stanowiący enklawę półnaturalnej roślinności położony w górnym biegu potoku w otoczeniu terenów mieszkaniowych.

Tereny zielone otaczające dolinę są często uczęszczane przez mieszkańców, którzy lubią tutaj spędzać wolny czas. To doskonałe miejsce nieco oddalone od ulicy Kijowskiej i Stanisława Hadyny oraz zabudowy mieszkaniowej, gdzie można wybrać się na spacer z swoim czworonożnym pupilem.

Okoliczni mieszkańcy są bardzo zaniepokojeni usychaniem kilkunastu drzew w tej okolicy.

Od dwóch lat w zastraszającym tempie przybywa drzew, które wykazują objawy obumierania. Tuż nad powierzchnią gruntu na obumarłych drzewach można dostrzec charakterystyczne dla każdego drzewa nawiercenia pni.

Kto to robi i dlaczego?

Tematem zainteresował się Radny Miasta Katowice Pan Dawid Kamiński, który dokonał wizji lokalnej tego terenu. Poproszony o interwencję, 25 maja złożył interpelację z prośbą „o podjęcie działań mających na celu wyjaśnienie powodu uschnięcia kilkunastu dorodnych drzew..”

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl