Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Właśnie dziś, 26 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa 

Światowy Dzień Psa obchodzony jest 26 sierpnia. To święto wszystkich psich ras, bez względu na ich wiek, wygląd, wielkość i pochodzenie.

Dzień ten został ustanowiony 26 sierpnia 2004 roku, przez 10-letnią Colleen Paige, która chciała w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na trudną sytuację psów na całym świecie i zachęcić do adopcji. 10-letnia Colleen zaadoptowała 26 sierpnia 2004 roku psa „Sheltie” i to właśnie ten dzień stał się symbolicznie Dniem Psa w USA.

Dzień Psa w Polsce obchodzimy 1 lipca

Dzień Psa w Polsce ustanowiony został 1 lipca 2007 roku, dekadę po tym, jak przyjęto w Polsce Ustawę o ochronie zwierząt (21.08.1997 r.), a pomysłodawcą było czasopismo „Przyjaciel Pies”.

Dlaczego akurat 1 lipca został wybrany jako polski Dzień Psa?

Jest to początek sezonu wakacyjnego – czasu, w którym najwięcej psów zostaje porzuconych. W najbliższe święto psa postaraj się pomóc bezdomnym zwierzętom i dobrze przemyśl adopcję własnego pupila. Pamiętaj, że opieka nad psem to nie tylko przyjemność i satysfakcja. To także ogromny obowiązek!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka

Ratując jednego psa, nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego psa.

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt działa już od końca lat 80. Jest całkowicie finansowane przez Urząd Miasta w Katowicach. Schronisko jest umiejscowione na obrzeżach Dąbrówki Małej w Katowicach. Otoczone zielenią wtapia się w krajobraz, a zwierzęta zaznają tu ciszy i spokoju.

Na nowy dom i kochającego opiekuna czekają tam zarówno starsze psy, jak i młode, których trzeba wszystkiego nauczyć. Niektóre zostały znalezione, inne do schroniska oddane. Jeśli szukacie czworonożnego przyjaciela i lojalnego towarzysza, koniecznie zajrzyjcie do Schroniska dla Bezdomnych w Katowicach

Te psy czekają w katowickim schronisku dla bezdomnych zwierząt na nowy dom:

->Kandydatki i kandydaci do adopcji<-

Pamiętaj, że pies nie jest lekiem na wszystkie smutki ani zabawką. Posiadanie psa, pomimo wielu plusów, to też obowiązek i trudna praca. Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie poświęcić mu wiele czasu i nie będziesz się nim odpowiednio opiekować, nie bierz sobie psa!

Źródło:

Zoonews.pl

Zwierzaki.pl

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl