Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

Bookcrossing Katowice poleca – ” Siedziałam za Katowice” oraz ” W cieniu narcyza”

” Siedziałam za Katowice” -Natalia Piekarska – Poneta

To tytuł książki wydanej przez Natalię Piekarską – Ponetę. Opisuje w niej swoją akcję protestacyjną w obronie nazwy miasta Katowice w 1953 roku. Pani Natalia jako 16-letnia licealistka dokonała bohaterskiego czynu. W 1953 roku zaprotestowała przeciwko zmianie nazwy Katowice na Stalinogród. Po śmierci Stalina, w tymże roku, wiernopoddańcze władze Polski chcąc przypodobać się Związkowi Radzieckie-mu zmieniły nazwę miasta, a województwo katowickie przemianowano na stalinogrodzkie. Rzecz to niebywała i bez precedensu. A jednak stało się.

Dostępna w biblioteczce plenerowej w Parku Zadole

” W cieniu narcyza” -Julie L. Hall

Julie L. Hall w klarowny sposób tłumaczy, jak w ogóle rozpoznać narcyza i czym charakteryzuje się taki typ osobowości. Pomaga również zbadać i zrozumieć mechanizmy zależności w związku z taką osobą oraz radzi, jak zerwać nić zależności, by uniknąć dalszego krzywdzenia, a nawet traumy, która może później rzutować na życie. Poradnik autorki skierowany jest nie tylko do osób, które tkwią w niełatwych relacjach i szukają pomocy, ale także zainteresowanych psychologią, którzy myślą o niej w kontekście swojego rozwoju zawodowego.

Dostępna w biblioteczce plenerowej w Parku Budnioka

Źródło: Dziennik Związkowy, Tania Książka

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl