Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

Utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Piotrowickiej.

16 maja rozpocznie się naprawa nawierzchni ulicy Piotrowickiej na odcinku od ul. Hadyny do ul. Panewnickiej.

Prace będą polegały na frezowaniu, wyrównaniu, ułożeniu siatki, warstwy wiążącej i wykończeniu nawierzchni w warstwie ścieralnej i będą wykonywane przez firmę DROGOPOL z Katowic. Ich koszt to ponad 1,35 mln zł. Będą wykonywane z zawężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego i wprowadzenie tzw. ruchu wahadłowego, a planowany termin realizacji zgodnie z ofertą wykonawcy, wynosi 30 dni kalendarzowych. Jednak w trosce o komfort okolicznych mieszkańców oraz kierowców harmonogram prac został przygotowany tak, by remont zakończyć w dwa tygodnie.

„Niewątpliwie remont ulicy Piotrowickiej poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, wpłynie na jakość podróży, ale też docelowo zmniejszy hałas odczuwany wcześniej przez ludzi mieszkających w okolicznych zabudowaniach. Inwestycja wymaga prowadzenia prac również w nocy, a to może generować tymczasowe niedogodności, za które przepraszamy mieszkańców i prosimy ich o wyrozumiałość”

Informacja przekazana przez Panią Ewę Lipkę z Wydziału Komunikacji Społecznej UM. w dniu 12.05.2022

Opracował: Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Pan Tomasz Kozłowski

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl