Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Subotnik. Wielkie sprzątanie doliny Ślepotki

Ponad 60 wolontariuszy wzięło udział sobotniej w akcji sprzątania doliny Ślepotki w dzielnicy Ligota-Panewniki w Katowicach.

W ciągu dwóch godzin zebrano pełen kontener śmieci. Zainspirowana przez gości z Ukrainy akcja miała charakter subotnika, czyli popularnego niegdyś czynu społecznego. To był wyraz wdzięczności dla mieszkańców naszej dzielnicy za pomoc w tak trudnym dla nich czasie. Była to również okazja do integracji lokalnej społeczności z naszymi gośćmi z Ukrainy którzy z powodu wojny w ogromnym stresie i z obawy o swoje życie i zdrowie wyjechali ze swojego kraju docierając między innymi do naszego miasta.

Pogoda była idealna by wspólnie zadziałać i zrobić coś dobrego dla przyrody ale również dla nas samych. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy współpracy z Urzędem Miasta Katowice.

Więcej zdjęć w naszej galerii:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl