Data:Piątek, 1 Marca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 8°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 34% 29%

Trzy strefy rekreacji, wypoczynku i integracji w jednym miejscu

Zmienia się rejon ulicy Kruczej i Kijowskiej. To efekt zgłoszonego w ubiegłym roku Zielonego Budżetu, który właśnie jest realizowany przez Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Zlikwidowany został ok. 57 m kw. chodnika, który znajdował się w sąsiedztwie Strefy Gier i Zabaw. W tym miejscu powstaje niewielki pas zieleni będący buforem pomiędzy Strefą Gier i Zabaw, a drogą osiedlową. Pas zieleni został obsiany trawą, pojawił się także żywopłot. Posadowienie sześciu głazów narzutowych w pasie dzieleni stanowi element dekoracyjny zarazem zabezpiecza go przez zniszczeniem, przez parkujące samochody. Dodatkowym elementem dekoracyjnym tego miejsca będzie niewielki kwietnik utworzony w pobliżu Strefy Gier i Zabaw.

Tuż obok Strefy Gier w przyszłym roku zostanie zrealizowana kolejna inwestycja. Mowa tutaj o Strefie Seniora, miejscu rekreacji, integracji i wypoczynku osób starszych, na którą mieszkańcy licznie oddali swój głos w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

W 2017 powstała również w tej okolicy Strefa Aktywności Małpi Gaj, która stała się początkiem pozytywnych zmian infrastrukturalnych na osiedlu Kokociniec.

Więcej na ten temat TUTAJ

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl