Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 84% 48%

Trwa nabór na zajęcia grupowe Kickboxingu dla dzieci

Dlaczego warto zapisać dziecko na treningi sportów walki?

Sporty walki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Uczą je najbardziej podstawowych wartości takich jak dyscyplina oraz szacunek zarówno do innych jak i do siebie. Rozwijają w nich postawy, które są pomocne w kształtowaniu silnego charakteru. Systematyczne treningi pozwalają dziecku rozładować energię i uczą jak wykorzystać ją w pozytywny sposób.

Dzieci trenujące sporty walki poprawiają swoją kondycję i sprawność fizyczna. Rozwijają cechy motoryczne takie jak gibkość, zwinność, koordynacja ruchowa, siła oraz wytrzymałość. Treningi pozytywnie wpływają również na korygowanie wad postawy. Ponadto sztuki walki uczą pokory, ciężkiej pracy, oraz szacunku do drugiego człowieka.

Krzysztof Mariańczyk jest instruktorem Kickboxingu. Oferuje treningi indywidualne dla dzieci i dla dorosłych.

Obecnie trwa nabór na zajęcia grupowe dla dzieci w wieku od 7-12 lat. Sala treningowa znajduje się w Katowicach-Panewnikach.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl