Data:Wtorek, 6 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 2°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 33% 29%

Trwa nabór na zajęcia grupowe Kickboxingu dla dzieci

Dlaczego warto zapisać dziecko na treningi sportów walki?

Sporty walki pozytywnie wpływają na rozwój dziecka. Uczą je najbardziej podstawowych wartości takich jak dyscyplina oraz szacunek zarówno do innych jak i do siebie. Rozwijają w nich postawy, które są pomocne w kształtowaniu silnego charakteru. Systematyczne treningi pozwalają dziecku rozładować energię i uczą jak wykorzystać ją w pozytywny sposób.

Dzieci trenujące sporty walki poprawiają swoją kondycję i sprawność fizyczna. Rozwijają cechy motoryczne takie jak gibkość, zwinność, koordynacja ruchowa, siła oraz wytrzymałość. Treningi pozytywnie wpływają również na korygowanie wad postawy. Ponadto sztuki walki uczą pokory, ciężkiej pracy, oraz szacunku do drugiego człowieka.

Krzysztof Mariańczyk jest instruktorem Kickboxingu. Oferuje treningi indywidualne dla dzieci i dla dorosłych.

Obecnie trwa nabór na zajęcia grupowe dla dzieci w wieku od 7-12 lat. Sala treningowa znajduje się w Katowicach-Panewnikach.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego