Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 21°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 120% 57%

Szukamy domu dla Atoma i Aleksji

Podobno miłości nie można kupić….ale z pewnością można ją adoptować ze schroniska!

I to miłość bezwarunkowa, oddana, piękna – w najczystszej postaci …

W katowickim schronisku nie brakuje psiaków, które czekają na ciepły kąt i kochająca rodzinę. Uratowanie takiego psa to wspaniały czyn i zwykle początek niezwykłej przygody z nowym przyjacielem…

Szukamy domu dla Atoma i Aleksji

Atom i Aleksja są mieszkańcami katowickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Szukamy dla nich najlepszych domów i kochających opiekunów.

Atom to 10 letni pies w typie Cane Corso. Jest już starszym pieskiem, ale kompletnie nie daje tego po sobie poznać. Jest bardzo wesoły,a w głowie mu zabawy i wygłupy. Kocha człowieka całym sobą i uwielbia pieszczoty. Atom nie toleruje innych psów, z wyjątkiem suczki, z którą trafił do schroniska. Ładnie chodzi na smyczy, ale potrafi solidnie pociągnąć. Nie nadaje się do domu z innymi zwierzętami. Marzy nam się dla niego dom z ogrodem. Ze względu na wiek oraz gabaryt będzie potrzebował regularnych wizyt u weterynarza.

Aleksja to 6 letnia suczka w typie Cane Corso. Do schroniska trafiła z innym psem. Lubi bawić się szarpakami, jest wpatrzona w opiekuna, ale też niezależna i uparta. Potrzebuje konsekwencji. Nie toleruje psów, z wyjątkiem swojego przyjaciela. Aleksja w bardzo ciężkim stanie przeszła zakażenie leptospirozą. Spędziła trochę czasu w lecznicy, a teraz kontynuuje leczenie. Dożywotnio będzie musiała kontrolować dietę i stan zdrowia, który w schronisku nie ulega poprawie. Pilnie poszukiwany jest dom chociaż tymczasowy. Fundacja „Przystanek Schronisko” pomaga w leczeniu.

Kontakt w sprawie adopcji Karolina 536798568

Żadna najcenniejsza rzecz ani przedmiot nie wzbogaca naszego życia tak jak obecność zwierzaka. Jest lekarstwem na nasze smutki i samotność, obdarza nas przyjaźnią bezinteresowną, czystą i wielką. Taka przyjaźń to niezwykle rzadki i cenny dar. Towarzystwo czworonożnego przyjaciela może wzbogacić nasze życie, złagodzić i ogrzać atmosferę w domu. Jednak jest to jednocześnie ogromny obowiązek, więc zanim zdecydujesz się przyjąć do swego domu zwierzę odpowiedz sobie na pytania:

Czy masz odpowiednie warunki?

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, obowiązkiem każdego właściciela jest zapewnienie mu odpowiednich warunków. Pomieszczenia powinny być odpowiednio dostosowane, chronić przed zimnem, upałem, opadami atmosferycznymi. Każde zwierzę musi mieć zapewniony dostęp do pożywnej karmy, wody, a także spokojne miejsce do odpoczynku.

Czy stać cię na utrzymanie zwierzaka?

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją to znaczy, że masz wielkie serce, jednak samo wielkie serce nie wystarczy. Zwierzę to też koszty- podstawowe jak karma, szczepienia, legowiska, smycze, transporterki i te nieplanowane, często dużo większe związane np. z leczeniem.

Czy masz dość czasu i cierpliwości?

Decydując się na adopcję psa lub kota decydujesz się na przejęcie 100% odpowiedzialności za życie tego zwierzaka, dlatego bardzo ważne abyś przemyślał, czy będziesz miał odpowiednią ilość czasu dla nowego członka rodziny. Psy i koty to zwierzęta społeczne, oczekują od człowieka akceptacji i zainteresowania. W przypadku psów dochodzą również obowiązki związane z wyprowadzaniem ich na spacery przynajmniej trzy razy dziennie, a także z ich wychowaniem.

Czy decyzja o posiadaniu zwierzaka jest twoja?

Warto przemyśleć czy twoja decyzja wynika z miłości do zwierząt, czy nie spowodowana jest chwilową fascynacją lub modą. Zwierzęta to nie zabawki, które można brać i oddawać, gdy nagle nas przerośnie opieka nad nimi. Oddanie zwierzęcia z powrotem do schroniska to największa trauma jaka może spotkać zwierzę.

Źródło: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl