Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 66%

Szukamy domu dla Alusia i Rogera

Ratując jednego psa, nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego psa.

Aluś i Roger są mieszkańcami schroniska dla bezdomnych zwierząt w Katowicach. Szukamy dla nich dobrych, stałych domów i odpowiedzialnych opiekunów.

Aluś, czyli jeden z psich weteranów katowickiego schroniska, który już 3 lata ogląda świat zza schroniskowych krat.
To średniej wielkości pies o cudownym chrakterze. Obecnie ma 12 lat, czego zupełnie po nim nie widać, jest w wyśmienitej kondycji. Chłopak uwielbia dalekie wędrówki i kontakt z czlowiekiem. Jest bardzo miłym i towarzyskim psem. Zna podstawowe komendy, bardzo pilnuje się opiekuna, dobrze znosi jazdę samochodem oraz komunikacją miejską, nie ma tez problemu z żadnymi zabiegami pielęgnacyjnymi, które są przy nim wykonywane. Z psami dogaduje się dobrze, z tymi bardziej nachalnymi nie chce mieć kontaktu. Niestety Aluś cierpi na lęk separacyjny. Nie potrafi sam zostawać w domu. Poszukuje opiekuna, który od początku podejmie się pracy z nim nad jego problemem lub domu, gdzie zawsze będzie miał przy sobie towarzystwo człowieka.

Kontakt w sprawie adopcji: Ola 697 575 726

Autor zdjęć: Fotograf na 4 Łapy – Fotografia Psów

Roger trafił do schroniska około 4 miesiące temu z uwagi na stan zdrowia swojego opiekuna. Ma około 5 lat i jest psem w typie owczarka belgijskiego.
Kiedy do nas trafił zmagał się z dosyć sporą nadwagą, natomiast dzięki diecie oraz regularnym spacerom z naszymi wolontariuszami udało mu się już sporo zrzucić.

Roger uwielbia się przytulać. Jest bardzo łagodnym i pragnącym głaskania pieskiem.
Bardzo ładnie chodzi na smyczy.
W stosunku do innych psów ma bardzo przyjazne nastawienie, wręcz z większością chciałby się witać, natomiast w stosunku do innych zwierząt reakcja jest nieznana.
Stosunek do dzieci nieznany.
Aktualnie pracujemy nad przełamaniem lęku przed wejściem do samochodu, prawdopodobnie nigdy wcześniej nie miał z tym do czynienia.

Jego cudowny charakter sprawia, że od razu kradnie serca. Szukamy dla Rogera domu, który zapewni mu miłość i ogromną dawkę głaskania i spacerów dla utrzymania prawidłowej masy ciała.

Kontakt w sprawie adopcji: Magda 693 044 934

Adopcja psa ze schroniska lub domu tymczasowego powinna być przemyślaną decyzją. Do całego przedsięwzięcia należy odpowiednio się przygotować, a także pamiętać o wyborze odpowiedniego psa.

Czytaj również:

Źródło: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl