Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 18% 39%

Serduszko Olusia wymaga pilnej operacji ratującej życie.

Oluś to dwuletni katowiczanin, który od urodzenia cierpi na krytycznie ciężką wadę serca! Urodził się ze skrajną postacią tetralogii Fallota, atrezją tętnicy płucnej z ubytkiem międzykomorowym, krążeniem obocznym MAPCA’s. Pierwsze chwile swojego życia spędził na OIOM-ie z powodu niewydolności płuc i serca. Sinica, kolor śmierci, pogłębiała się z dnia na dzień. Lekarze musieli dostawać leki podtrzymujące pracę jego serduszka, które w 28 dobie życia się zatrzymało. Lekarze cudem go odratowali.

Oluś jest pacjentem Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego serduszko było operowane w Szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie, gdzie prof. Carotti 9 lipca ubiegłego roku przeprowadził operację. Niestety jednak na całkowitą korektę wady jego serduszka było za późno. W każdej chwili może dojść do dramatu Oluś ma dopiero dwa latka i znowu staje ze śmiercią twarzą w twarz. Dzięki operacji we Włoszech przez pewien czas jego serduszko będzie jakoś pracować – ile da radę, tego nikt nie wie. Już zaczynają mu sinieć usta, szybko się męczy podczas zabawy, nie ma siły biegać. Serce nie daje rady dotlenić organizmu, krew gęstnieje, któregoś dnia może się po prostu udusić…Pojawiła się jednak nadzieja…

Dr Franka Hanley’a z Lucile Packard Children’s Hospital w Stanford w USA ma pomysł na operację serduszka Olusia. Niestety leczenie w USA jest bardzo kosztowne i może wynosić nawet do 9 milionów złotych. Trwa walka z czasem. Wiele osób osób włączyło się w różnego rodzaju akcje, żeby wesprzeć zbiórkę pieniędzy na operację chłopczyka.

W chwili obecnej Aleks leży na OIOM-ie, podłączony do respiratora. Będzie miał wykonane cewnikowanie serca, aby ocenić stan naczyń i sytuację serca. Jego stan jest ciężki, choć na tą chwilę stabilny.

W imieniu Olusia oraz jego Rodziców prosimy Państwa o pomoc w walce o jego zdrowie. Ten malutki chłopiec dzielnie walczy od pierwszych dni swojego życia dając nam siłę, wiarę, nadzieję. Przeszedł już więcej niż ktokolwiek z nas jest sobie wyobrażać. Mimo to wciąż zaraża nas uśmiechem, dając ciepło i radość pomimo najtrudniejszej walki ją wspólnie musimy podjąć. Chłopczyk nie potrafi samodzielnie poprosić o pomoc, dlatego my wszyscy podejmujemy tą walkę za niego. Czekają go marzenia, sukcesy, wyjątkowe wspomnienia, musimy tylko dać z siebie wszystko co tylko mieści się w ramach ludzkich możliwości.

22 grudnia 2020 roku na portalu siepomaga.pl ruszyła kolejna zbiórka finansowa na leczenia Aleksa Filipowskiego. Pasek na siepomaga.pl zazielenił się już w 45 % , a ilość wpłacanych pieniędzy wciąż rośnie co daje nadzieję, że wspólnymi siłami zdążymy zgromadzić potrzebne środki na leczenie Aleksandra Filipowskiego.

Więcej informacji o Aleksandrze Filipowskim znajdziecie Państwo na FB:

Serduszko Aleksa Filipowskiego

Instagram:

aleks_waleczneserce

Licytacje dla Aleksa:

Licytacje dla Aleksa – ratujmy chore serduszko

Zbiórka na siepomaga.pl:

PILNE❗️Operacja ostatniej szansy! Ratujemy serduszko i życie Olusia!

Skarbonka dla Olusia:

Serduszko Aleksa Filipowskiego – pilne

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl