Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 13°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

Seniorzy w Teatrze Śląskim na „Mayday2”

25 i 26 stycznia z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa dwudziestu Seniorów dzielnicy Ligota-Panewniki uczestniczyła w spektaklu pt. „Mayday2” w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego.

Głównym celem wizyty w teatrze było promowanie aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz umożliwienie lokalnym Seniorom wyjścia z domu.

Spektakl pt. „Mayday2” to kontynuacja kultowej komedii Raya Cooney’a, która cieszy się powodzeniem na deskach wszystkich teatrów.

Edukacja kulturalna jest ważnym elementem naszych działań, dlatego też chcemy organizować dla lokalnych Seniorów wiele atrakcji kulturalnych. Wszyscy uczestnicy spektaklu byli bardzo zadowoleni, o czym świadczył uśmiech na twarzach i dobry humor.

Dziękujemy Dyrekcji Teatru Śląskiego za przekazanie biletów, które umożliwiły Seniorom spędzenie styczniowego wieczoru w teatralnej atmosferze.

„Dziękuję za super spektakl. Dawno nie bawiłam się tak dobrze” – powiedziała p. Krystyna.

„Bardzo dziękujemy za umożliwienie nam spędzenia wspaniałego wieczoru. Było super” – dodała p. Irena.

„Przedstawienie super. Bardzo dziękujemy. Człowiek zapomniał o troskach” – p. Janina.

Autorki zdjęć: Dorota Malejka-Żywica, Beata Kapica-Zając

Beata Kapica-Zając
Publikowane przez Beata Kapica -Zając Działaczka społeczna i organizatorka akcji oraz imprez na rzecz społeczności lokalnych, Prezes zarządu stowarzyszenia Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej, Przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Biega dla przyjemności, czyta dla odmiany, gotuje z pasją.