Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 102% 70%

Rywalizacje sportowe oraz atrakcje dla dzieci podczas II edycji Biegu na Kokocińcu –Aktywuj się w Ligocie

Stowarzyszenie w Kręgu Natury, Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec, Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej i Sadyba oraz Dawid Kamiński Radny Miasta Katowice wraz Osiedlem Franciszkańskim ponownie łączą siły w wspólnej akcji Aktywuj się w Ligocie.

W niedzielę 23 kwietnia o godzinie 15.00 odbędzie się II edycja Biegu na Kokocińcu w ramach projektu proobywatelskiego Aktywuj się w Ligocie. Organizatorzy wydarzenia zachęcają do wiosennej aktywności miłośników Nordic Walking, biegaczy na dystansie 5 i 10 km oraz dzieci na dystansie 200 i 400 metrów. Kto nie zdecyduje się na start w zawodach, może wziąć w nich udział w charakterze kibica. Aktywni uczestnicy z pewnością docenią żywiołowe wsparcie na trasie.

Ideą wydarzenia jest propagowanie rodzinnego, aktywnego spędzania wolnego czasu na ścieżkach lasu panewnickiego w okolicy zespołu przyrodniczo – krajobrazowego Uroczysko Buczyna. Zwycięzcą będzie każdy, kto pokona trasę – bo nie wynik jest najważniejszym elementem tej imprezy. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie pięknych leśnych okolic dzielnicy Ligoty i Panewnik, aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.

„Bieg na Kokocińcu to gwarancja dobrze spędzonej niedzieli. Nie tylko dla aktywnych biegaczy czy też chodziarzy, ale również pozostałych osób które wezmą udział w wydarzeniu. Warto dodać, że o dodatkowe atrakcje dla dzieci – podczas kiedy rodzice będą biegali –dbać będzie Miejski Dom Kultury z Ligoty z ciekawym programem dla najmłodszych.”
-Dorota Żywica, Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyba

Po ukończonej rywalizacji sportowej organizatorzy zapewniają uczestnikom gorący posiłek, przekąski oraz wodę.

„Bieganie i jedzenie mają ze sobą wiele wspólnego. To, co zjemy po treningu, jest sprawą niezwykle ważną. Dlaczego posiłek po bieganiu jest koniecznością? Bo tak naprawdę to regeneracja powoduje, że wzrasta poziom sportowy biegacza. Nad bezpieczeństwem uczestników II edycji Biegu na Kokocińcu będzie czuwał patrol medyczny, a po aktywności będzie można skorzystać z wody oraz posiłku. Smaczne i zdrowe przekąski pozwolą uczestnikom biegu uzupełnić ważne zapasy węglowodanów. Przekąski w postaci drożdżówek z owocami zapewnia lokalna Piekarnia ŁYSIK. Uczestnicy będą mogli również częstować się owocami oraz ciepłym posiłkiem, który zapewnia lokalna Pierogarnia SIELANKA”.
-Beata Kapica-Zając, stowarzyszenie Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej

Organizatorzy wydarzenia II edycji biegu na Kokocińcu Aktywuj się w Ligocie zachęcającą rodziny do wspólnego spędzenia niedzielnego popołudnia na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew lasu panewnickiego.

„Przed nami rozpoczęcie projektu „Aktywuj się w Ligocie”, w ramach którego i dzięki wsparciu miasta Katowice odbędzie się II edycja biegu w Kokocińcu. Przy okazji takich wydarzeń aktywizujemy sportowo naszą lokalną społeczność, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie istotne. Pokazujemy także miasto Katowice od zielonej i sportowej strony. Trasa biegu przebiega przez piękne panewnickie lasy wokół uroczyska Buczyna. Serdecznie zapraszamy katowiczan i mieszkańców okolicznych miast do udziału w biegu!”
-Dawid Kamiński Radny Miasta Katowice

Trasa biegu urozmaicona poprzez rzeźbę terenu poprowadzi uczestników między innymi przez obszar zespołu przyrodniczo- krajobrazowego Uroczysko Buczyna, w okolicę dwóch zbiorników wodnych.

„Na uczestników naszego sportowego wydarzenia czeka terenowa trasa po leśnych duktach Lasów Panewnickich oraz ścieżkami Zespołu przyrodniczo-krajobrazowego „Uroczysko Buczyna”. Uprawianie sportu w takich okolicznościach przyrody to wręcz przyjemność i sądzimy, że każdy przybiegnie na metę z uśmiechem na twarzy.”
– Piotr Łączniak, Stowarzyszenie W Kręgu Natury

Bieg ma charakter amatorski. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu na potrzeby weryfikacji uczestników oraz ustalenia ostatecznej klasyfikacji. Każdy uczestnik, który ukończy zawody zostanie nagrodzony medalem, wyjątkowym bo specjalnie dedykowanym na tę okoliczność. Medal będzie nagrodą za podjęty wysiłek, pokonanie wyznaczonej przez organizatorów trasy i dotarcie do mety.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę dostartu: https://dostartu.pl/aktywuj-sie-w-ligocie-bieg-na-kokocincu-v8332
O wzięciu udziału w rywalizacji sportowej decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty startowej.

Aktywuj się w Ligocie – Bieg na Kokocińcu 2022 rok

Więcej informacji: Dorota Żywica, 607 261 011, kontakt@kokociniec.pl

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl