Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 151% 120%

Ruszyły treningi przygotowawcze do II edycji Biegu na Kokocińcu

Zawody biegowe to wspaniała impreza, zarówno dla zawodowców, jak i amatorów uwielbiających ruch. To także świetna okazja do sprawdzenia własnych możliwości i dobrej zabawy w sportowym duchu.

23 kwietnia odbędzie się II edycja Biegu na Kokocińcu organizowanego w ramach projektu Aktywuj się w Ligocie. Na starcie, który podobnie jak w ubiegłym roku zaplanowany jest za torowiskiem od ul. Ogrodowej stawią się amatorzy biegania oraz miłośnicy Nordic Walking. Trasa biegu zaplanowana jest na zielonej bieżni lasu panewnickiego, w okolicy zespołu przyrodniczo – krajobrazowego Uroczysko Buczyna. Zawodnicy będą mieli do pokonania jedną lub dwie pętle o dystansie 5 km lub 10 km. Przed startem głównym odbędzie się również bieg dedykowany najmłodszym uczestnikom wydarzenia na dystansie 200 m i 400 m.

Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez platformę >>dostartu<<
O wzięciu udziału w rywalizacji sportowej decyduje kolejność zgłoszeń oraz wniesienie opłaty startowej.

Poznajcie partnerów i sponsorów wydarzenia Aktywuj się w Ligocie.

Treningi przygotowawcze dla początkujących

18 marca rozpoczęły się treningi przygotowawcze do II edycji Biegu na Kokocińcu. Pomysłodawcą i organizatorem jest Alibi Studio. Zaplanowano cztery godzinne spotkania z trenerem personalnym. Celem spotkań jest przygotowanie nowicjuszy oraz osoby początkujące do przebiegnięcia pięciokilometrowej trasy.

II edycja Biegu na Kokocińcu już niebawem. Zapraszamy abyście tę trasę przebyli razem z nami. Jeżeli jesteś świeżakiem w bieganiu pomożemy Ci przygotować się do tego wydarzenia.

-Lila Bienek, Alibi Studio – trening personalny i przygotowanie motoryczne

Kolejne treningi przygotowawcze zaplanowano na 25 marca oraz 8 i 15 kwietnia o godzinie 10.30.

Wydarzenie:

Zdjęcia: Dorota Żywica

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl