Data:Wtorek, 6 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 62% 53%

Przybij piątkę Arturkowi

W sobotę 10 października na Rybaczówce nad Stawem Janina na Giszowcu odbył się bieg charytatywny pod hasłem „ Biegnę dla Arturka” .
Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy na leczenie ośmioletniego katowiczanina, który od czerwca br. boryka się z choroba nowotworową, ostrą białaczką limfoblastyczną.
Bieg organizowała fundacja iskierka, licznie zaangażowali się również przyjaciele, mieszkańcy oraz harcerze i zuchy, którzy zbierali w trakcie wydarzenia datki do skarbonek na leczenie Arturka. Każdy uczestnik po ukończeniu dystansu w dowolnym stylu otrzymał pamiątkowy medal.

„To było niesamowite. Jestem ogromnie wzruszona i moje serce wypełnia ogromna wdzięczność. Jak dobrze było zobaczyć Was Wszystkich! Kolejny raz dodaliście nam skrzydeł. DZIĘKUJEMY grupie Giszowiec biega razem, gościom, sponsorom, zuchom, harcerzom, wszystkim zaangażowanym w organizację tego dnia. Dziękujemy za każdą: sekundę, minutę ,godzinę, dni- które poświęciliście aby wszystko zorganizować- wyszło pięknie. DZIĘKUJEMY dzieciom, dorosłym, całym rodzinom, grupom, wszystkim którzy wzięli udział w dzisiejszym biegu i w wydarzeniu ” –wspomina w mediach społecznościowych Dorota Wesoła, mama Arturka

Artur jest pacjentem zabrzańskiego Oddziału hematologii i Onkologii w Zabrzu, gdzie przechodzi kolejny cykl chemioterapii.
Zbiórka na jego leczenie prowadzona jest portalu Zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/mha6ej

Więcej informacji o Arturku można znaleźć na stronie:

https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/artur-wesolowski-z-katowic/
Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego