Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 103% 62%

Przekaż 1,5% podatku dla Fundacji Index do Przyszłości

Twój procent pomocy jest ważny

Trwa czas rozliczeń podatkowych, dlatego mamy do Państwa szczególną prośbę, która nic nie kosztuje, a naszą Twierdzę może solidnie wesprzeć. Jak już Państwo wiecie, nasza fundacja od 2018 roku jest organizacją pożytku publicznego, co oznacza, że możemy otrzymać wsparcie finansowe z 1,5 % podatku.

W ubiegłym roku Państwa 1,5% podatku pozwoliły przez 1 miesiąc utrzymać naszą świetlicę dla dzieci i młodzieży, za co raz jeszcze z całego serca dziękujemy.

Idea 1,5 % podatku (a właściwie wówczas 1% podatku) zrodziła się z potrzeby pomagania lokalnie, czyli pomagania mniejszym organizacjom, które działają w naszym sąsiedztwie – dzielnicy, mieście, województwie, i nie mogą sobie pozwolić na rozgłos na skalę ogólnopolską czy międzynarodową. Idea ta bliska jest naszej fundacji, która choć nie boi się rozszerzania skali pomocy (co udowodniliśmy m.in. 2 lata temu, w pierwszych dniach wojny w Ukrainie, kiedy przez wiele miesięcy z pomocą wolontariuszy i innych organizacji pomagaliśmy tysiącom osób), to jednak koncentruje się na wspieraniu swoich lokalnych sąsiadów, w dodatku tych najbardziej potrzebujących wsparcia, często zostawionych samym sobie i zawsze uzależnionych od innych – dzieci oraz seniorów z południa Katowic.

Jeśli możecie Państwo przekazać naszej fundacji swoje 1,5 % podatku, byśmy mogli nieść im tę pomoc każdego dnia, wraz z podopiecznymi naszej świetlicy oraz z seniorami z klubu seniora będziemy niezwykle wdzięczni. Zależy nam na tym, by wciąż rozwijać nasze placówki i dostosowywać je do aktualnych potrzeb podopiecznych i seniorów, a jednocześnie tak fundamentalne kwestie, jak koszty utrzymania samych placówek lub próby powiększenia lokalu z racji rosnących potrzeb, stają się co raz większym wyzwaniem dla nas. Nasz cel i efekty naszej pracy są jednak znacznie ważniejsze niż trudności, które napotykamy po drodze. Obserwując kondycję psychofizyczną dzieci i seniorów, którzy przychodzą do Bezpiecznej Twierdzy, widząc i słysząc ile znaczy dla nich to miejsce, czasami czujemy się jak medycy, którzy ratują życia.


Dlatego każde 1,5% jest dla nas bardzo ważne. I o te 1,5% podatku Państwa prosimy.

Przekaż 1,5% podatku – KRS 0000586529

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl