Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 4°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 104% 152%

Marcowe nowości w kinach Helios

Wiosna i ciepłe dni coraz bliżej, a do Heliosa wkracza gorący repertuar na pierwszy tydzień kinowy w marcu. Zagoszczą w nim długo wyczekiwana mega produkcja „Diuna: Część druga”, jak również przedpremierowe projekcje animacji „Kung Fu Panda 4”. Ponadto widzowie sieci mogą wybierać z szerokiej oferty seansów specjalnych i wielu hitów obecnych w bieżącym repertuarze.

Pies i kot

Ponadto w repertuarze znalazły się najgorętsze nowości ostatnich tygodni. „Pies i kot” to komediowa propozycja dla całej rodziny, opowiadająca o poszukiwaniach dwóch zaginionych czworonogów. Jednym z nich jest kotka Diva, gwiazda Internetu z milionami followersów na koncie, a drugim – pies z ulicy, Waldi. Diva musi odnaleźć swoją ukochaną panią, Monikę, natomiast Waldi zrobi wszystko, by nie dać się złapać Jackowi – złodziejowi, któremu jest winien pewien wartościowy przedmiot… Jakby tego było mało, parę poszukujących tropi policjant o złych zamiarach!

Sami swoi. Początek

W kinach sieci Helios można także obejrzeć film „Sami swoi. Początek”, czyli preludium do kultowej trylogii. Akcja rozgrywa się na przedwojennych Kresach, gdzie gospodarstwa Kargulów i Pawlaków również graniczyły ze sobą, ukazując losy rodzin przed przesiedleniem na Ziemie Odzyskane. W tej barwnej opowieści drobne złośliwości przeplatają się z życiowymi kamieniami milowymi. Charakterne postaci w połączeniu z wielką historią w tle zabierają widzów w sentymentalną, ale też porywającą i pełną humoru podróż!

Akademia Pana Kleksa

Inną polską produkcją, która wciąż gromadzi kinomanów przed wielkimi ekranami, jest „Akademia Pana Kleksa”. Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy to rodzimy tytuł z największą liczbą widzów od lat! Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Szalony pedagog, Ambroży Kleks, pomaga jej nie tylko rozwinąć swój potencjał, lecz także rozwikłać rodzinną tajemnicę…

Miłość bez ostrzeżenia

W pierwszym tygodniu marca w repertuarze znajdzie się cykl Kino Kobiet, gromadzący fanki pozytywnych, filmowych wrażeń. Tym razem na ekranach znajdzie się zwariowana komedia „Miłość bez ostrzeżenia”. Nowojorski kompozytor, szukając pomysłu na nowe dzieło, spotyka wyjątkową panią kapitan… Obok hollywoodzkich gwiazd, takich jak Peter Dinklage czy Anne Hathaway, w produkcji zagrała Joanna Kulig. Jak zwykle przy pokazach z cyklu, sieć zachęca do tematycznego dress code’u – tym razem będą to kombinezony robocze!

Początek marca to doskonały moment na wizytę w kinie i zapoznanie się z porywającymi nowościami! Szczegóły dotyczące seansów w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl