Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 62%

Porzucona papa dachowa w Lesie Panewnickim

Problem zaśmiecania Lasu Panewnickiego wzdłuż rurociągu wciąż powraca. Wprawdzie odpady, które pojawiły się wczesną wiosną zostały uprzątnięte, jednak kilka dni temu pojawiły się nowe. Tym razem chodzi o dwa ogniska odpadów papy dachowej, które pojawiły się na drodze wzdłuż rurociągu w Lesie Panewnickim, pomiędzy ul. Gościnną ( Ruda Śląska ) a ul. Szojdy ( Katowice ). W związku z tym, że cała wspomniana droga należy do Miasta Rudy Śląskiej problem został zgłoszony do Straży Miejskiej we wspomnianym mieście.

Okoliczni mieszkańcy od dawna domagają się zamknięcia tej drogi do przejazdu. Mimo, iż przy wjeździe do lasu z obydwu stron widnieje znak „zakaz wjazdu”, wciąż jesteśmy świadkami podobnych sytuacji gdzie śmieci są przywożone do lasu. Przewodniczący Rady Miasta Katowic Pan Maciej Biskupski wraz z Radnym Katowic Panem Dawidem Kamińskim po spotkaniu w marcu z mieszkańcami podjęli odpowiednie działania dotyczące ustalenia własności drogi oraz zgody jej właścicieli pozwalającej na zamknięcie drogi do przejazdu co pozwoli rozwiązać opisany problem. Proces ustalania jest skomplikowany ze względu na wpływ wielu podmiotów na decyzję – miasto Ruda Śląska, miasto Katowice, Lasy Państwowe, PKP oraz inne służby.

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl