Podziękowanie dla Dyrekcji Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach
1 grudnia 2023
IMOKiS
Dziękujemy Dyrekcji Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za życzliwość, współpracę i ponowne wsparcie naszych działań społecznych.
Dzięki wspólnej akcji pn.: Jesienne spotkania w Teatrze Śląskim udało nam się zaktywizować naszych czytelników i zachęcić ich skorzystania z możliwości wzięcia udziału w jesiennych spektaklach.
Dlaczego warto chodzić do teatru?
W teatrze aktorzy są na wyciągniecie ręki. Dzięki temu widzowie mogą lepiej się z nimi się identyfikować i zrozumieć przekazywane treści. Aktorzy w osób bezpośredni przekazują swoje emocje i uczucia a publiczność ma okazję przeżywać sytuacje razem z nimi. Teatr uczy empatii i rozwija wyobraźnię. Chodzenie do teatru jest sposobem na odkrywanie własnych horyzontów. Pozwala również zetknąć się z twórczością mistrzów literatury i dramatu, jak Szekspir, Mrozek czy Słowacki. Teatr staje się również okazją do spotkań, zadumy i wymiany poglądów.
Teatr pozwala zapomnieć o szarej rzeczywistości, gdyż magia kostiumów, dekoracji, tego charakterystycznego zapachu przenosi nas do świata wyobraźni. Ponadto, ja tego pilnuję, do teatru ubieramy się odświętnie, elegancko, co również pomaga w tworzeniu tego niezwykłego nastroju. Sztuki są ponadczasowe – na niektórych byliśmy z mężem jeszcze jako narzeczeni, a niedawno poszliśmy już z dorosłymi córkami, i choć już widzieliśmy to przedstawienie po raz kolejny bawiliśmy się znakomicie. W teatrze czas płynie inaczej, człowiek nie zerka na zegarek, wyczuwa się w rolę aktorów, zapomina o problemach i pozwala się porwać sztuce.
Pani Mirosława
Do teatru chodzimy aby realizować swoje pasje i zainteresowania.
Dobry spektakl z dobrą obsada pamiętamy na długo.
Teatr pomaga nam zapomnieć o codzienności, daje przestrzeń do zrelaksowania się, ćwiczy wyobraźnię i pamięć.
Pani Jadwiga
Teatr uczy i rozwija. Aktor ma niezwykle trudne zadanie by widza zainteresować przedstawioną historią bez efektów specjalnych, pomocy animacji komputerowych jak bywa w kinie. Jest to wielka sztuka być z widzem twarz w twarz, rozbawić go, wzruszyć, zainteresować a nawet przestraszyć. W teatrze przeżywa się emocje tu i teraz
Pani Edyta