Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 23°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 91%

Pierwsze urodziny Beboka Halabardzika

Fundacja Index do Przyszłości zaprasza mieszkańców do wspólnego uczczenia urodzin Beboka, który w ubiegłym roku zamieszkał w jej ogrodzie.

Halabardzik pragnie spędzić swoje urodziny także z kolegą bebokiem i sąsiadem z dzielnicy – Francikiem, dlatego przyjęcie urodzinowe rozpocznie spacer „Od Francika do Halabardzika”, któremu przewodniczyć będzie p. Grzegorz Płonka – niesamowity znawca ligockiej historii i hipnotyzujący gawędziarz. Spacer będzie bogaty w historyczne wiadomości, anegdoty i ciekawostki, a także przystanki, na których będą na Was czekać zadania do rozwiązania.

Natalia Grabka-Lubojańska, Wiceprezeska Zarządu Fundacji Index do Przyszłości

Na mecie spaceru – przy Bezpiecznej Twierdzy – zostaną wręczone nagrody najdzielniejszym spacerowiczom i spacerowiczkom, natomiast mieszkańcy będą mogli wręczyć prezent Halabardzikowi.

Piknik dla mieszkańców

8 czerwca, w sobotę z okazji pierwszych urodzin Beboka Halabardzika odbędzie się pyszny piknik dla mieszkańców naszej dzielnicy. Piknik zostanie przygotowany przez dzieci i seniorów, podopiecznych Fundacji Index do Przyszłości.

Wydarzenie dedykowane jest wszystkim chętnym – młodszym i starszym.

Program urodzin:

  • 10.50 – zbiórka przy beboku Franciku (ul. Książęca 35)
  • 11.00 – rozpoczęcie spaceru z zadaniami “Od Francika do Halabardzika”
  • 12.00 – zakończenie spaceru przy Bezpiecznej Twierdzy (ul. Panewnicka 13), losowanie nagród dla uczestników/-czek spaceru
  • 12.30 – piknik, przekazanie prezentów dla beboka
Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl