Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Muzyka Ogni Sztucznych Georga Friedricha Haendla- bilety na pokaz laserowo-pirotechniczny

Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej – Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne na rzecz mieszkańców dzielnicy Ligota-Panewniki ma zaszczyt zaprosić na wyjątkowy koncert będący koncertem finałowym jublieuszowego X Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu – Muzyka Ogni Sztucznych Haendel Laser Show.

Mamy 6 biletów do rozdania – otrzymają je osoby, które jako pierwsze na adres e-mailowy: kio.ligotapanewniki@gmail.com prześlą poprawną odpowiedź na pytanie: na czyje zamówienie została skomponowana suita „Muzyka Ogni Sztucznych”?

Na poprawne odpowiedzi czekamy do środy 28 września do godz. 12:00.

Bo w najbliższy czwartek 29 września o godz. 18.30 odbędzie się pokaz laserowo-pirotechniczny do muzyki Georga Friedricha Haendla wykonywanej na żywo przez jedną z najlepszych europejskich orkiestr – Sinfonię Varsovię pod dyrekcją Jurka Dybała w malowniczej postindustrialnej scenerii niecki Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu (ulica Maurycego Mochnackiego 12) .

Fajerwerki hucznie uświetnią nie tylko dziesięciolecie Międzynarodowego Festiwalu im. Krzysztofa Pendereckiego – poziom 320 w Zabrzu, ale również zbiegający się z nim jubileusz 100 lat nadania praw miejskich Zabrzu. Hucznie jedynie w przenośni, bo zaplanowany z wielkim rozmachem koncert nie będzie straszyć ludzi i zwierząt głośnymi wybuchami klasycznych fajerwerków, lecz cieszyć uszy przepięknymi kompozycjami Georga Friedricha Haendla, zaś oczy zjawiskowym, zsynchronizowanym z muzyką pokazem laserowo-pirotechnicznym.

Prawdziwymi muzycznymi fajerwerkami będą brzmienia wystrzeliwane z ponaddźwiękową wręcz prędkością przez zjawiskowego i ekscentrycznego wirtuoza fletu prostego rockmana muzyki barokowej Maurice’a Stegera.

W programie: Vivaldi, Telemann, Haendel, Penderecki.

Beata Kapica-Zając
Publikowane przez Beata Kapica -Zając Działaczka społeczna i organizatorka akcji oraz imprez na rzecz społeczności lokalnych, Prezes zarządu stowarzyszenia Kuźnia Inicjatywy Obywatelskiej, Przewodnicząca Rady Osiedla Kokociniec, studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Biega dla przyjemności, czyta dla odmiany, gotuje z pasją.