Data:Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 1°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 71% 61%

Mała książka – wielki człowiek (2022/2023)

Po raz kolejny biblioteki w całej Polsce otrzymały od Instytutu Książki pakiety startowe „Mała książka – wielki człowiek”. To wielka, akcja o ogólnopolskim zasięgu, promująca czytelnictwo już od najmłodszych lat człowieka. W sezonie 2022/23 w skład pakietu dla przedszkolaków i najmłodszych czytelników wchodzi książka „Krasnal w krzywej czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, zilustrowana pięknie przez Aleksandrę Krzanowską, krasnalowa zakładka, imienna karta młodego czytelnika oraz publikacja dla rodziców „Książką połączeni czyli Mały Czytelnik w bibliotece”. W tym roku dostępna jest również wyprawka czytelnicza w języku ukraińskim! Stworzona z myślą o najmłodszych gościach z Ukrainy, którym również chcemy pokazać jak wspaniałe jest czytanie, zachęcić do częstszego odwiedzania bibliotek.

Czytelnicze pakiety startowe dostępne są we wszystkich naszych filiach posiadających oddziały dziecięce (a więc za wyjątkiem Filii nr 1, 7, 8, 13 i 34). Więcej informacji na temat kampanii oraz jej regulamin dostępne są na stronie Wielki Człowiek.

Zmieniają się co roku książki przewodzące akcji, nie zmienia się jedno – idea, której kibicujemy i w realizacji której bierzemy aktywny udział.

Autorka artykułu:

Antonina Szymitowska
Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego