Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 91%

Luty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Biblioteka Publiczna w Katowicach wprowadza od lutego do obiegu nowe Karty Biblioteczne.

Kolorowe, wykonane w pięciu wzorach do wyboru, przykuwają wzrok, prawda? Pięknie się prezentują! To karty stworzone z myślą o przyciągnięciu do Biblioteki nowych Czytelników, tych do tej pory jeszcze nie zdecydowanych na ten ważny w życiu krok. Od teraz każdy, kto zechce stać się pełnoprawnym Czytelnikiem, może wybrać wzór karty, którą będzie się posługiwał przy wypożyczaniu. Coś nam się wydaje, że będzie trudno wybrać tę jedną konkretną kartę.

Powrót Legimi

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Legimi – usługa bezpłatnego dostępu do tej e-wypożyczalni wraca! Od lutego 2023 r. znów rozdajemy kody bezpłatnego dostępu. Tym razem, oprócz e-booków i audiobooków, w ofercie naszej Biblioteki będą również synchrobooki – można wybrać, czy książkę będziecie czytać czy słuchać, a może raz tak, a raz tak.

Dostęp do Legimi możliwy będzie poprzez stronę lub aplikację, którą należy zainstalować na smartfonie, tablecie, komputerze lub e-czytniku, przy czym możliwa jest synchronizacja treści między wybranymi przez Czytelnika urządzeniami. A jest w czym wybierać! W ofercie Legimi znajduje się ok. 163 000 tytułów; jego atutem jest m.in. nieograniczony limit pobierania przez Czytelnika pozycji do czytania lub słuchania. Wiemy, że Legimi to Wasza ulubiona wirtualna wypożyczalnia, więc z radością do niej wracamy.

Lotny antykwariat – nowość w Bibliotece!

Comiesięczne kiermasze Złap bakcyla na czytanie! w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia pokazują nam, że miłośników książek antykwarycznych stale przybywa. Nasi Czytelnicy znają dobry sposób na spędzenie soboty w bibliotece – aktywne buszowanie wśród kilkuset tytułów przeznaczonych na sprzedaż za jedyne 3 złote. W 2023 roku „bakcylowy” kiermasz przekształca się w Lotny antykwariat i od lutego krążyć będzie z książkami po różnych filiach naszej Biblioteki!

Polish for foreigners

Dobra wiadomość dla spragnionych nauki języka polskiego! 9 stycznia po raz kolejny ruszą zapisy na nasz biblioteczny kurs dla dorosłych Polish for foreigners, dedykowany wszystkim, którzy chcą poznać podstawy gramatyki, poszerzyć zasób słownictwa, nabrać pewności w codziennej komunikacji, a także zaznajomić się z polską kulturą. Zajęcia będą odbywały się w każdą środę o godz. 17.00, w filii nr 10
(ul. Radockiego 70A).

Kalendarium:

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl