Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 5°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 95% 152%

Kwiecień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Kwiecień to bardzo literacki miesiąc. Rozpoczyna się najważniejszym czytelniczym świętem dziecięcym – Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci (2 kwietnia), a w przedostatnim tygodniu (23 kwietnia) raczy nas Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Z okazji pierwszego święta, odbędą się w naszej Bibliotece specjalne edycje Czytania na dywanie – na Popołudnie z baśnią zaprasza Filia nr 25, a Filia nr 16 szykuje literacką zabawę opartą na książce Ezopa pt. ”Żółw i zając”.

Z okazji drugiego czytelniczego święta, trzy tygodnie później, odbędą się spotkania autorskie z Iloną Wiśniewską, autorką popularnych reportaży o dalekiej Północy, a także z Magdaleną Majcher, promującą najnowszą powieść opartą na faktach – „Doktórka od familoków”. Świętowanie nie byłoby pełne bez corocznego happeningu czytelniczego Głośno o książkach! Jak zawsze, to my wychodzimy wtedy do Was, a gdzie i kiedy nas znajdziecie, o tym przeczytacie tutaj.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Bibliotece i w plenerze

Każdego roku, z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, nasza Biblioteka organizuje uwielbiany przez Was happening czytelniczy Głośno o książkach! Nie może być inaczej i w 2023 – happening na pewno się odbędzie. Ale, ale… Nie jest on jedyną atrakcją literacką, jaką dla Was z okazji czytelniczego i pisarskiego święta szykujemy! Jeśli jesteście ciekawi, na co i dokąd Was zaprosimy, czytajcie dalej.

Świętowanie ustanowionego na 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich rozpoczynamy już w środę, 19 kwietnia, o godz. 17.00, w Filii nr 16 w Bogucicach. Odbędzie się tam spotkanie autorskie z Iloną Wiśniewską, autorką licznych reportaży z dalekiej Północy. Jej książki – Białe. Zimna wyspa Spitsbergen, Hen. Na północy Norwegii, Lud. Z grenlandzkiej wyspy czy Migot. Z krańca Grenlandii – cieszą się w naszej Bibliotece niesłabnącą popularnością. Mamy nadzieję, że przybędziecie licznie na spotkanie z autorką, ponieważ nieczęsto zdarza się taka okazja – Ilona Wiśniewska na co dzień mieszka na północy Norwegii.

Źródło: Biblioteka Publiczna

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl