Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 17°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Kino Helios zaprasza !

W cotygodniowym repertuarze kin Helios każdy widz znajdzie propozycję dla siebie. Już w ten piątek na ekranach zagości 10. część brawurowej serii „Szybcy i wściekli”. Nie zabraknie również „Strażników Galaktyki: Volume 3”, a także licznych propozycji filmowych dla dzieci, między innymi uwielbianej przez najmłodszych „Kici Koci” czy przedpremierowych pokazów kultowego „Super Mario Bros. Film”. Dopełnieniem oferty sieci będą także pokazy w ramach Kina Kobiet i Kina Konesera.

Szybcy i wściekli 10

Piątek, 19 maja, to z pewnością długo wyczekiwany dzień przez fanów szybkich samochodów oraz gry aktorskiej Vin Diesela, Sung Kanga i Charlize Theron. Swoją polską premierę będzie miał międzynarodowy hit „Szybcy i wściekli 10”. W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą zmierzyć się z najgroźniejszym do tej pory przeciwnikiem.

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Kolejnym tytułem, który podbił serca widzów na całym świecie, a który można zobaczyć w kinach sieci Helios, jest brawurowa produkcja „Strażnicy Galaktyki: Volume 3”. Sielankowe życie Strażników na Knowhere zostaje wywrócone do góry nogami przez burzliwą przeszłość Rocketa. Peter Quill, wciąż wstrząśnięty po stracie Gamory, musi ponownie zebrać swoich przyjaciół, aby podjąć się naprawdę niebezpiecznego zadania. Tym razem stawką jest życie Rocketa!

Ernest i Celestyna: Misja Muzyka

Wielbicieli kina familijnego sieć zaprasza na animację „Ernest i Celestyna: Misja Muzyka”. Niedźwiedź Ernest i myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia. Gdy przyjaciele przybywają na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Wspólnie spróbują przywrócić muzykę i szczęście do krainy niedźwiedzi.

Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!

Kolejną animacją dla najmłodszych kinomanów jest „Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!”. Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi odkrywa świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom, tym samym pomagając dzieciom wyzbyć się leków i znaleźć odpowiedź na wszystko. Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na niezapomniany, rodzinny seans.

Super Mario Bros. Film

Na ekranach kin Helios nie zabraknie także przedpremierowych seansów hitu „Super Mario Bros. Film”! Produkcja o bohaterze kultowej gry komputerowej z lat 80., z pewnością dostarczy wielu wspaniałych emocji. Produkcja jest oparta na kultowej grze z lat 80., która do dziś ma liczne grono fanów i jest jedną najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Seanse odbędą się podczas najbliższego weekendu, w dniach 20 i 21 maja.

Strażak Sam

Ponadto, w najbliższych dniach odbędą się także seanse w ramach projektów specjalnych. W niedzielę
o godz. 10:30 najmłodsi widzowie będą mogli poznać kolejne przygody pomocnego Strażaka Sama. Ta ciepła animacja podbija serca małych kinomanów na całym świecie. Codzienne życie tytułowego bohatera toczy się spokojnie, jednak czasami zdarzają się różne zaskakujące sytuacje i przygody. Tradycyjnie projekcję poprzedzą konkursy i zabawy na sali kinowej.

Właściciele

Z kolei w poniedziałek, 22 maja, o godzinie 18:00, w ramach cyklu Kino Konesera, wyświetlona zostanie komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą – „Właściciele”. Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan… Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie.

Miłość na nowo

W środę zaś, sieć zaprasza na seans z cyklu Kino Kobiet. Wszystkie panie będą mogły odkryć „Miłość na nowo” podczas pokazu przedpremierowego. Czy przypadkowe wiadomości mogą doprowadzić do prawdziwej miłości? Przekona się o tym Mira, która po śmierci narzeczonego wysyła serię romantycznych SMS-ów na jego stary numer telefonu. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że został on już przypisany nowemu właścicielowi – Robowi. Seans rozpocznie się o godzinie 18:00, tradycyjnie projekcja zostanie poprzedzona licznymi atrakcjami i konkursami.

Kino Helios zaprasza !

Mamy dla Państwa po jednym podwójnym zaproszeniu na:

 1. Filmowy Poranek „Strażak Sam” , cz. 8 , niedziela, 21.05. godz. 10.30
 2. Kino Konesera „Właściciele” poniedziałek , 22.05. godz. 18.00

W jaki sposób można otrzymać zaproszenie ?

To bardzo proste – należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na pytania:

1a) Jak nazywa się najlepszy przyjaciel Strażaka Sama ? ( w przypadku Filmowego Poranka )

lub

2a) Jak nazywa sią aktorka, która wcieliła się w postać Paní Zahrádkovej ? ( w przypadku Kina Konesera )

  O przydzieleniu zaproszeń na seanse zdecyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń z poprawną odpowiedzią, o czym poinformujemy Państwa telefonicznie.

  W przypadku Filmowego Poranka odpowiedzi należy wysłać do soboty, 20 maja natomiast w przypadku Kina Konesera, do niedzieli 21 maja.

  Powodzenia !

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl