Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 4°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 76% 119%

Kino Helios zaprasza !

„Diuna: Część druga” to niewątpliwie najbardziej oczekiwana światowa premiera końca tegorocznej zimy. Paul Atryda powraca na kinowe ekrany z zamiarem zemsty na wrogach, którzy doprowadzili do śmierci jego najbliższych. Przygotowując się do trudnego starcia z przeciwnikami, musi zawrzeć sojusz z Chani i Fremenami. Z tą pierwszą zaczyna łączyć go coraz głębsza więź. Bohater stoi przed wyborem między miłością życia a walką o los wszechświata… W obsadzie plejada gwiazd, między innymi: Timothée Chalamet, Zendaya, Austin Butler, Florence Pugh czy Javier Bardem. W wybranych kinach film będzie dostępny także w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Podczas weekendu, 2 i 3 marca, na całe rodziny czekają przedpremierowe pokazy brawurowej animacji „Kung Fu Panda 4”. Główny bohater, Po, zostaje duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Nowa rola wydaje się do niego nie pasować, a także niesie ze sobą kolejne problemy: Po musi znaleźć i wyszkolić nowego Smoczego Wojownika na swoje miejsce. Na horyzoncie pojawia się też nowa przeciwniczka – Kameleona… Seansom towarzyszą quizy i konkursy dla najmłodszych!

W poniedziałek, 4 marca do kin Helios zawita najnowsza odsłona projektu Kino Konesera, w ramach którego wyświetlony zostanie dramat wojenny „Strefa interesów”. Wstrząsający film opowiada o rodzinie komendanta obozu koncentracyjnego w Auschwitz. Bliscy SS-mana żyją w dużym domu z pięknym ogrodem, ciesząc się życiem i wypierając fakt, że tuż obok wybudowano piekło dla milionów ludzi… Film został nominowany do tegorocznych Oscarów aż w pięciu kategoriach.

W repertuarze nie zabraknie cyklu Kultura Dostępna, dzięki któremu można nadrobić zaległości w polskiej kinematografii. W czwartek, 7 marca odbędzie się projekcja niezwykle ciepło przyjętej ekranizacji dzieła Władysława Reymonta – „Chłopi”. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Film został zrealizowany w technice animacji malarskiej, w której przedstawiono dzieła Młodej Polski.

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa cztery podwójne zaproszenia na seanse:

 • Nocy Maraton Filmowy: MINI MARATON DIUNA, 01.03.2024, godz. 21:30
 • Helios Dla Dzieci: KUNG FU PANDA 4. Przedpremierowe seanse z konkursami 2-3 marca, 2-3.03.2024, godz. 10:00 i 12:30
 • Kino Konesera: STREFA INTERESÓW / napisy, 04.03.2024, godz. 18:00
 • Kultura Dostępna: CHŁOPI, 07.03.2024, godz. 18:00


Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na jedno pytanie wybranego przez siebie seansu:

 • Kto jest reżyserem filmu przygodowego „Diuna” ?
 • W którym roku powstał pierwszy film z serii „KUNG FU PANDA” ?
 • Wskaż co najmniej pięć nagród, które zdobył film pt. „Strefa Interesów” .
 • W jakich miejscowościach kręcono zdjęcia do filmu pt. ” Chłopi” ?

  O przydzieleniu zaproszeń zdecyduje kolejność poprawnie nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

  Warunkiem otrzymania podwójnego zaproszenia jest również udostępnienie publikacji w mediach społecznościowych FB.

  Powodzenia !

  Sponsorem zaproszeń jest Kino Helios.

  Czytaj również:

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl