Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 36%

III FESTIWAL MIAST PARTNERSKICH „ŁĄCZY NAS CHLEB – sól i zioła”

2 i 3 czerwca w Parku Zadole odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „Łączy nas chleb 2023”

Tym razem motywami przewodnimi, oprócz chleba, będą sól i zioła. W programie znajdą się atrakcje kulinarne, muzycznie i sportowe. Na scenie w gronie zaproszonych ekspertów z Herbarium Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Botanicznego, przedstawicieli konsulatów generalnych i honorowych, miast partnerskich Kolonii (Niemcy) Miszkolca (Węgry) Opawy i Ostrawy (Czechia), Saint-Etienne (Francja), Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, Centrum Muzułmańskiego, chrześcijan różnych kościołów porozmawiamy o chlebie, soli i ziołach w tradycji różnych religii i narodów, ale także w filmie i literaturze. Zaplanowano pokazy sztuki gastronomicznej, warsztaty parzenia herbaty oraz możliwość degustacji i zakupu oryginalnych produktów regionalnych. Dla najmłodszych odbędą się kreatywne animacje i warsztaty, a przy tężni solankowej ogólnodostępny turniej szachowy.

Wydarzenie poprowadzą Ewa Niewiadomska – dziennikarka radiowa, Marek Szołtysek – dziennikarz i promotor kultury śląskiej oraz Adam Łęski z UM Katowice.

Łączy nas chleb
Łączy nas chleb

Mieszkańców, którzy chcą przekazać własnoręcznie upieczony chleb bądź inny domowy wypiek lub przetwór na ekspozycję Festiwalu, zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na adres: chleb.festiwal@katowice.eu do 31.05.2023 r.

Po zakończeniu wystawy, podobnie jak w latach ubiegłych, dary trafią do Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego w Katowicach. Wśród wystawców rozdzielimy 100 x 1kg wysokogatunkowej mąki chlebowej, pochodzącej z najdłużej działającego na Śląsku Młyna Gospodarczego ze Zbrosławic.

Własnoręczny wypiek prosimy dostarczyć 3.06. w trakcie trwania festiwalu do Amfiteatru w Parku Zadole.

Kontakt telefoniczny od pn. do pt. w godz. 8.00–15.30 pod numerem telefonu 32 259 38 58

Więcej informacji :

Źródło: Notatka Prasowa Miasta Katowice

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl