Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 0°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 87% 169%

II edycja biegu „Bądź aktywny-przegoń raka” już 9 października

Hospicjum Domowe Świętego Franciszka w Katowicach działa nieprzerwalnie od 34 lat. Bezpłatnie otacza opieką nieuleczanie chorych pacjentów z Katowic, Siemianowic oraz Mikołowa w ich własnych domach gdzie czują się bezpiecznie. Opiekę nad chorymi sprawuje zespół doświadczonych lekarzy, pielęgniarek oraz rehabilitanci. Działalność hospicjum opiera się także na pracy wolontariuszy, którzy obok wyspecjalizowanego personelu medycznego biorą czynny udział w opiece nad obłożnie i nieuleczalnie chorym pacjentom.

Od kilku lat Hospicjum św. Franciszka organizuje Pikniki Rodzinne Pola Nadziei, które są doskonałą okazją do spotykania się rodzin hospicyjnych wraz z wolontariuszami oraz z lokalną społecznością.

Dużym zainteresowaniem od dwóch lat również cieszą się biegi w Katowickim Parku Leśnym pod hasłem „Bądź aktywny – przegoń raka”, które mają główny cel- zebrać na starcie wszystkich miłośników biegania, którzy chcą wesprzeć finansowo Hospicjum, przy tym bardzo dobrze się bawiąc. Chodzi tutaj również o promocję aktywności fizycznej, która jak potwierdzają wyniki wielu badań ma ogromne znaczenie w profilaktyce nowotworowej.

Termin drugiej edycji biegu wyznaczony jest na dzień 9 października. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są drogą elektroniczną, poprzez wypełnienie formularza dostępnego na poniższej stronie:

ELEKTRONICZNE ZAPISY .

Zapisy trwają do dnia 6 października, a opłata startowa w obecnie wynosi 49 zł ( Bieg i NW ) oraz 20 zł za bieg z uczestnictwem dzieci

W trakcie wydarzenia 09.10 br. będzie można również dołączyć do grona potencjalnych dawców szpiku poprzez rejestrację wykonywaną przez Fundację DKMS, pod hasłem: „Bez względu na dystans liczą się geny”. Wioletta Pawliniak jako wolontariusz Fundacji DKMS od 2018 roku sama często inicjuje akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku, by pomóc chorym na nowotwory krwi oraz szerzy ideę dawstwa.

Natura wie co robi, stworzyła nas tak ze możemy sobie na wzajem ratować życie, a my często z tego nie korzystamy . Zarejestrować się może każda zdrowa osoba po między 18 a 55 rokiem życia . POMOŻESZ BO MOŻESZ MASZ TO W GENACH -Wioletta Pawliniak

Zdjęcia: Hospicjum św. Franciszka, Dorota Żywica, Wioletta Pawliniak

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl