Data:Wtorek, 23 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: -3°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 148% 172%

I Noworoczna Gala Rady Seniorów Miasta Katowice

12 stycznia odbyła się I Noworoczna Gala Rady Seniorów Miasta Katowice, podczas której wręczono wyróżnienia w postaci „Podziękowania” za działalność w 2022 roku na rzecz katowickich seniorów. Galę prowadził Przewodniczący Rady Seniorów Tadeusz Oczko.

Podziękowania otrzymali

Pan Marcin Krupia Prezydent Miasta Katowice za wieloletnią działalność na rzecz seniorów miasta Katowice, kreatywność w tworzeniu polityki senioralnej miasta, oraz osobiste zaangażowanie w utworzenie w Parku im. Tadeusza Kościuszki „Skweru Katowickich Seniorów”.

Pan Maciej Biskupski Przewodniczący Rady Miasta Katowice za wspieranie działalności Rady Seniorów Miasta Katowice, promowanie działań pro senioralnych w Radach Dzielnic miasta Katowice, a w szczególności za zasługi w utworzenie w Parku im. Tadeusza Kościuszki „ Skweru Katowickich Seniorów”

Pani Krystyna Piasecka Prezeska Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za wieloletnie osobiste wspieranie i inspirowanie działań organów spółdzielczych w opiekę nad seniorami, klubami seniora, zespołami śpiewaczymi oraz propagowaniu szerokiej oferty kulturalnej i edukacyjnej, skierowanej do osób starszych, mieszkających w zasobach Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Pani Małgorzata Piechoczek Dyrektorka Telewizji TVS w Katowicach za w pełni profesjonalne podejście do tematyki, działalności senioralnej, realizowanej w ramach polityki społecznej miasta, w tym tworzenia wyjątkowego programu „ Srebrne Katowice” od lat ukazującego środowisko katowickich seniorów we wszystkich aspektach ich działania na antenie TVS.

Pan Mikołaj Rykowski Prezes Fundacji „ Wolne Miejsce” za całokształt działalności pro senioralnej w tym utworzenie i prowadzenie bezcennej inicjatywy „ Wigilia” oraz „Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych” będącej od wielu lat symbolem społecznikostwa dla miasta i kraju.

Pani Ewie Dopierała Prezesowi Stowarzyszenia Fami Lock w Katowicach i Panu Andrzejowi Dopierale Dyrektorowi Teatru bez Sceny w Katowicach. Za wielkie Serce iEmpatię podczas realizacji programu polityki społecznej „ Aktywni Seniorzy 60+” w tym tworzeniu warunków do wszechstronnej edukacji i osobowości osób starszych, poprzez sztukę, kulturę i różnorodne działania twórcze.

Podczas wydarzenia w części artystycznej odbył się koncert kolęd wykonany przez zespół śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

Po koncercie dla zaproszonych gości został przygotowany słodki poczęstunek, kawa i herbata.

Camerata Silesia Zespół Śpiewaków Miasta Katowice to czołowa w Polsce kameralna grupa śpiewacza, utworzona w 1990 r. przez kierującą do dziś zespołem charyzmatyczną i cieszącą się szczególnym uznaniem dyrygentkę Annę Szostak. Zespół ceniony jest za perfekcyjne wykonania muzyki współczesnej, świetnie odnajduje się także w interpretacjach muzyki dawnej.

Zdjęcia: Dorota Żywica, Camerata Silesia

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl