Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 64%

Grudniowe przeboje w kinach Helios

Atmosfera Gwiazdki zawitała do Heliosa, gdzie w przerwie między świątecznymi przygotowaniami można odpocząć przy kinowych nowościach. Nadchodzący tydzień przyniesie gorącą premierę w postaci filmu „Wonka”. Na wielkich ekranach zagoszczą również wyjątkowe cykle i projekty specjalne, w tym koncert „Śnieżne Boże Narodzenie z Andre Rieu”.

Wonka

To niezwykły film dla całej rodziny, w sam raz na świąteczny czas. Tytułowy bohater to słynny twórca słodkiego imperium, znany z jednej z najbardziej poczytnych książek dla dzieci – „Charlie i fabryka czekolady”. Tym razem Willy Wonka zostanie jednak ukazany jako młodzieniec, który stawia pierwsze kroki w wytwarzaniu słodkości. Po zakończeniu cukierniczej edukacji pragnie otworzyć własny sklep, lecz napotyka na swojej drodze wiele trudności. Nie poddaje się w dążeniu do celu, gdyż wie, że jego wyroby roztaczają prawdziwą magię. Ponadto pomagają mu przyjaciele oraz wyjątkowe stworzenia, Umpa-Lumpa! W główną rolę wcielił się Timothee Chalamet, a film jest dziełem reżysera i scenarzysty „Paddingtona”, Paula Kinga.

Napoleon

W repertuarze znajdą się inne porywające tytuły, takie jak „Napoleon” w reżyserii Ridleya Scotta. Dramat biograficzny ukazuje najważniejsze epizody z historii życia władcy, ale nie brakuje w nim opowieści o jego więzi z żoną, cesarzową Józefiną. Na uwagę zasługują także widowiskowe sceny batalistyczne.

Uwierz w Mikołaja

Ci kinomani, którzy chcieliby zanurzyć się w magii Świąt, mogą obejrzeć najnowszą polską komedię romantyczną na Boże Narodzenie. „Uwierz w Mikołaja” to wielowątkowa produkcja, opowiadająca o przeżywaniu tego wyjątkowego czasu na różne sposoby. Wspólnym mianownikiem ukazanych historii będzie oczywiście miłość! Na ekranie pojawi się ponadto plejada rodzimych gwiazd.

Trolle 3

Na ekranach zagoszczą również liczne animacje. „Trolle 3” to kolejna odsłona opowieści o rozśpiewanych i kolorowych bohaterach. Poppy i Mruk wreszcie zostają parą, lecz to nie koniec przygód, a tylko początek nowych perypetii! Okazuje się, że Mruk był kiedyś członkiem boysbandu razem ze swoimi braćmi. Para wyrusza w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć oddalone od siebie rodzeństwo.

Życzenie

Fani filmów ze studia Disney również znajdą coś dla siebie, gdyż czeka na nich nowa propozycja, „Życzenie”. Nastoletnia Asha marzy o służbie u władcy Rosas, potężnego Magnifiko. Dowiaduje się jednak, że pozornie dobroduszny władca może mieć złe zamiary. Aby pomóc swoim bliskim i całej społeczności, wypowiada życzenie, na które odpowiada sama Gwiazdka z nieba. Mając kosmiczną moc po swojej stronie, dziewczyna stawia czoła wrogowi.

Kicia Kocia pod choinkę

Helios zaprasza na seanse również najmłodszych kinomanów, na których czekają pozytywne seanse z uwielbianą Kicią Kocią. „Kicia Kocia pod choinkę” to nowy cykl bajek, stworzony specjalnie na okres zimy i Świąt. Opowiadają one krótkie historie z jej życia, a poza rozrywką niosą ze sobą walor edukacyjny i wychowawczy. Tym razem bohaterka będzie lepić bałwana, stanie do bitwy na śnieżki, a także będzie uczestniczyć w przygotowaniach do Gwiazdki.

Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu

Helios poleca również wszystkim melomanom najnowsze widowisko mistrza walca – „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”, które 17 grudnia zagości we wszystkich lokalizacjach sieci. Maestro wraz z Orkiestrą Johanna Straussa zaprezentują najpiękniejsze kolędy i świąteczne przeboje, jak też tradycyjnie romantyczne walce. Koncerty André Rieu to muzyczne spektakle, łączące w sobie klasykę ze standardami muzyki rozrywkowej.

W grudniu w kinach Helios z pewnością nie zabraknie przebojowych nowości! Szczegóły dotyczące seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce.

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Czytaj również:

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl