Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 103% 62%

Filmowe lato w kinach Helios

W nadchodzących dniach kinomani będą mieli okazję doświadczyć prawdziwego zastrzyku filmowych emocji. Od piątku, na ekranach kin Helios zadebiutują: horror „Pajęczyna”, komedia fantasy „Nawiedzony Dwór” i familijny film „Lassie. Nowe przygody”. Ponadto, w nadchodzącym tygodniu widzowie będą mogli także wprost przebierać w produkcjach wyświetlanych w ramach różnorodnych projektów specjalnych.

Pajęczyna

To wstrząsająca opowieść o chłopcu, który co noc słyszy niepokojące stukanie za ścianą sypialni. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji. Rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę.

Nawiedzony Dwór

Nowością na pograniczu horroru, komedii i filmu fantasy jest „Nawiedzony Dwór” – historia samotnej matki nabywającej dwór w Nowym Orleanie by zacząć życie od nowa. Kobieta szybko odkrywa, że posiadłość jest nawiedzona, więc razem z synem zatrudniają grupę przypadkowych pseudoekspertów od duchów, którzy przegonią niechcianych współlokatorów z zaświatów. Z myślą o ukraińskojęzycznych widzach film będzie wyświetlany również w wersji z ukraińskim dubbingiem.

Barbie

Kolejnym tytułem, na który warto zwrócić uwagę jest światowy hit „Barbie” – komedia oparta na kultowych lalkach Barbie firmy Mattel. Film utrzymany jest w satyrycznej konwencji, a opowiada o przygodach lalki po wyrzuceniu z Barbielandu. Bohaterka grana przez Margot Robbie okaże się niewystarczająco idealna, by mieszkać w tej baśniowej krainie. Wraz z wiernym Kenem będzie więc musiała poradzić sobie w prawdziwym świecie.

Oppenheimer

Na ekranach kin Helios nie może zabraknąć również biograficznej megaprodukcji „Oppenheimer”. Robert Oppenheimer poza działalnością związaną z bronią atomową, miał ogromne osiągnięcia między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów…

Lassie. Nowe przygody

Oczywiście sieć nie zapomina o rodzinach i młodszych widzach. W najbliższy piątek odbędą się również premierowe seanse filmu o kultowym psie – „Lassie. Nowe przygody”. Jest to opowieść o niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla. Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Ze względu na przeprowadzkę pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli. Gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo…

Między nami żywiołami

Helios zaprasza widzów także na animację „Między nami żywiołami”. To pełnometrażowy film opowiadający o Mieście Żywiołów, gdzie mieszkają obok siebie przedstawiciele czterech nacji – Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Poznajemy Iskrę – twardą, wygadaną i wybuchową dziewczynę, która zaprzyjaźnia się z pogodnym, choć nieco ciapowatym i łzawym Wodkiem.

Strażak Sam

W piątek, 28 lipca, w ramach cyklu NMF zostanie wyświetlony Wakacyjny Maraton Strachu. Podczas najbardziej przerażającej nocy lata, miłośnicy dreszczyku emocji będą mogli obejrzeć cztery mrożące krew w żyłach horrory. Najmłodszych kinomanów zainteresują natomiast Filmowe Poranki i „Strażak Sam”, których kolejna edycja zaplanowana jest na najbliższą niedzielę (30 lipca). Tradycyjnie przed seansem odbędą się liczne konkursy z nagrodami, a każdy uczestnik otrzyma „balonowy” upominek.

Chłopiec z niebios

Z kolei w poniedziałek (31 lipca) fani cyklu Kino Konesera zobaczą na ekranach wybranych kin Helios dramat „Chłopiec z niebios”. Adam przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego. Wszystkich miłośników sztuki, Helios zaprasza na niezwykłe widowisko teatralne. W ramach projektu Helios na Scenie, 2 sierpnia w wybranych kinach, odbędzie się pokaz spektakularnej sztuki pt. „Fleabag”. To opowieść, która prowokuje do refleksji, śmiechu i wzruszenia jednocześnie…

Szczegóły dotyczące wszystkich pokazów dostępnych w aktualnym repertuarze oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej, a także w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Przy okazji wakacyjnych seansów sieć zachęca widzów również do wzięcia udziału w konkursie „Filmowe lato z nagrodami”. Aby zawalczyć o nagrody, należy wypełnić zgłoszenie konkursowe znajdujące się na stronie www.helios.pl/lato. Akcja trwa do końca sierpnia tego roku.

Konkursy:

Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 302 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl