Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 4°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 104% 152%

Filmowa wiosna w kinach Helios

Tak jak wiosenne kwiaty zaczynają się rozwijać w ogrodach i parkach, repertuar kin Helios również rozkwita mnogością gorących premier oraz interesujących nowości. W nadchodzącym tygodniu na ekranach sieci zagości premierowo film „Budda. Dzieciak ‘98”. Ponadto na widzów czekają różnorodne seanse specjalne. Repertuar kin Helios to oferta nie do odrzucenia!

Budda. Dzieciak ‘98

To emocjonująca i wypełniona motoryzacją podróż do świata Kamila Labuddy, czyli jednego z najpopularniejszych polskich influencerów. Jego poczynania śledzą w sieci miliony sympatyków, a film pokaże historie dotychczas nieukazywane w social mediach. Widzowie będą mogli zobaczyć niepublikowane wcześniej ujęcia z wyjazdów Buddy, między innymi do Czarnobyla czy Stanów Zjednoczonych. Produkcja jest wyjątkową okazją nie tylko do poznania jego sylwetki i motywacji, lecz także do zobaczenia od kulis środowiska internetowych twórców. Influencer opowiada o blaskach i cieniach aktywności w sieci, a także zdradzi, jakich błędów nie popełniać i czego unikać.

Za duży na bajki 2

W repertuarze zagoszczą także najchętniej oglądane nowości ostatnich tygodni, takie jak pozytywny film familijny „Za duży na bajki 2”. Podczas wycieczki w Tatry Waldek przypadkowo dowiaduje się, że w okolicy mieszka jego ojciec, który nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Chłopiec postanawia za wszelką cenę odnaleźć go i osobiście zapytać o powody tej decyzji. W tej trudnej misji może liczyć na pomoc przyjaciół – Delfiny i Staszka!

Kung Fu Panda 4

Innym pomysłem na rodzinny seans jest brawurowa kontynuacja uwielbianej animacji „Kung Fu Panda 4”. Po, Smoczy Wojownik, zostaje wezwany do pełnienia kolejnej misji. Tym razem ma zostać duchowym przywódcą Doliny Spokoju. Nowe zadanie oznacza nowe kłopoty, gdyż na horyzoncie pojawia się trudna przeciwniczka – Kameleona. Na szczęście na ratunek przybędzie bystra lisica Zhen, z którą Po stworzy komediowy duet!

Tomek i przyjaciele

Ponadto dla najmłodszych widzów Helios cyklicznie organizuje Filmowe Poranki, czyli niedzielne seanse bajek połączone z atrakcjami. W tę najbliższą, 24 marca, mali kinomani będą mogli obejrzeć najnowszy zestaw odcinków animacji „Tomek i przyjaciele”, a pokazom będą towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami!

Urojenie


Tych, którzy do kina przychodzą po dawkę mocnych emocji, sieć zaprasza na horror „Urojenie”. Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki, jednak trafił do piwnicy wraz z porzuconymi rupieciami. Po latach odnajduje go córka kobiety, Alice. Dziewczynka zaczyna zachowywać się nietypowo, za czym kryje się zemsta porzuconego pluszaka…

Diuna: Część druga

Kinomani nadal mogą zapoznać się z superprodukcją „Diuna: Część druga”. Paul Atryda powraca z zamiarem zemsty na wrogach, którzy doprowadzili do upadku jego rodziny. Pragnie zawrzeć sojusz z Fremenami, w czym pomaga mu Chani. Bohater waha się, czy wkraczać na wojenną ścieżkę – od jego decyzji zależą losy całego znanego wszechświata, a na szali musi położyć swoje osobiste szczęście.

Godzilla i Kong Mini Maraton

Dla fanów filmów o Godzilli sieć przygotowała wyjątkowe wydarzenie. W środę, 27 marca, na wielkich ekranach zostaną wyświetlone dwa filmy poświęcone tej kultowej postaci w ramach Mini Maratonu Godzilla i Kong. Jako pierwszy widzowie będą mogli przypomnieć sobie tytuł „Godzilla vs. Kong”, a następnie będą mogli zobaczyć nowość z serii – „Godzilla i Kong: Nowe imperium”.

Oppenheimera

W najbliższych dniach cykl Kino Konesera zawita do Heliosa aż dwukrotnie. Poza regularnymi projekcjami, zaplanowane zostały specjalne seanse filmów oscarowych! 22 i 23 marca odbędą się pokazy przebojowego „Oppenheimera”. Niesamowita opowieść o twórcy bomby atomowej zdobyła aż 7 statuetek, w tym tę dla najlepszego filmu oraz za najlepszą pierwszoplanową rolę męską Cilliana Murphy’ego. Seans jest doskonałą okazją do nadrobienia tego wyjątkowego tytułu!

Obsesja

W poniedziałek, 25 marca, kinomani będą mogli zobaczyć film „Obsesja” z Natalie Portman i Julianne Moore w rolach głównych. Główna bohaterka, aktorka Elisabeth, pragnie poznać sekrety życia i małżeństwa Gracie – kobiety, która przed laty zasłynęła za sprawą wstrząsającego skandalu…

Powstaniec 1863

W czwartek, 28 marca, odbędą się projekcje w ramach cyklu Kultura Dostępna. Tym razem na widzów czeka rodzime kino historyczne – „Powstaniec 1863”. Produkcja przybliża patriotyczny zryw przeciwko Imperium Rosyjskiemu i prawdziwą postać księdza Stanisława Brzóski, generała czasów powstania, który pomimo intensywnych działań zaborców długo pozostaje nieuchwytny.

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na wybrane seanse:

 • Kino Konesera: Oppenheimer, 22.03.2024, godz.18:00
 • Kino Konesera: Oppenheimer, 23.03.2024, godz. 13:00
 • Filmowe Poranki: Tomek i przyjaciele, cz. 5, 24.03.2024, godz. 10:30
 • Kino Konesera: Obsesja, 25.03.2024, godz. 18:00
 • Godzilla i Kong Mini Maraton, 27.03.2024, godz. 21:30
 • Kultura Dostępna: Powstaniec 1863, 28.03.2024, godzina: 18:00

Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na jedno pytanie wybranego przez siebie seansu:

 • W jakich miejscowościach kręcono zdjęcia do filmu pt. ”Oppenheimer ” ?
 • Wymień tytuły bajek, które będą zaprezentowane w dniu 24.03.br w ramach Filmowych Poranków w Kinie Helios.
 • Ile nagród i nominacji zdobył film pt.: „Obsesja” ? Wymień co najmniej trzy nagrody i trzy nominacje.
 • Jak brzmi oryginalny tytułu filmu pt.: „GODZILLA I KONG: NOWE IMPERIUM” ?
 • Wskaż datę i miejsce uroczystej premiery filmu pt.: „Powstaniec 1863” ?

  O przydzieleniu zaproszeń zdecyduje kolejność poprawnie nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

  Warunkiem otrzymania podwójnego zaproszenia jest również udostępnienie publikacji w mediach społecznościowych FB.

  Powodzenia !
  Sponsorem zaproszeń jest Kino Helios.

  Szczegóły dotyczące seansów w marcowym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych spółek medialno-rozrywkowych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (grupa Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Radiowej Agory i Eurozetu).

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl