Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 14°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 120%

Biblioteczki plenerowe czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu

W Katowicach jest ich coraz więcej. Co najważniejsze, są ogólnodostępne, samoobsługowe, a wymiana książek jest bezpłatna.

To fajne i wygodne rozwiązanie. Wypożyczasz lub wymieniasz, czytasz i podajesz dalej.

Lubicie czytać w plenerze? – na trawie, w pięknym otoczeniu drzew i śpiewu ptaków?

Jeśli tak, to koniecznie musicie zatrzymać się przy biblioteczkach plenerowych w katowickich parkach: 3 Stawy i Budnioka.
W ostatnich dniach na ich półki „wpadło” sporo literatury dla dorosłych i dla dzieci. Zatem wybierzcie coś dla siebie i czytajcie w wygodnym dla Was miejscu. Pamiętajcie, że warto wymienić się książkami w miejscach specjalnie do tego dedykowanych lub w trakcie wydarzeń w których pojawia się taka oferta.

„Uwolnij książki, dziel się z innymi”

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.

Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek XXI edycja

Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! 29 maja 2024 roku odbędą się obchody 21. edycji Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, które co roku gromadzi tysiące miłośników czytania i dzielenia się książkami. To niepowtarzalna okazja, aby wziąć udział w największej akcji bookcrossingowej w Polsce, poznać nowe tytuły, autorów i czytelników.

Zapraszamy Was do udziału w tym niezwykłym święcie czytelnictwa i bookcrossingu. Niech książki żyją i podróżują!

Koniecznie śledźcie stronę BOOKCROSSING POLSKA, bo szczegóły wydarzenia właśnie tam zostaną Wam przekazane.

Uwaga !

Masz książki, które od lat leżą na Twoich półkach i jesteś pewien/pewna, że już do nich nie zajrzysz ?

Chcesz się nimi podzielić z innymi czytelnikami, czyli je przekazać dalej ?

Jeśli tak zapraszamy do kontaktu, powiemy Ci jak to zrobić.

    Źródło: Bookcrossing Polska

    Zdjęcia: Dorota Żywica

    Dorota Żywica
    Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl