Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 36%

Aktualności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-listopad

Już w pierwszy weekend listopada, od piątku do niedzieli (4-6.11), odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym kolejne Targi Książki. Jednym z tegorocznych wystawców będzie między innymi Miejska Biblioteka Publiczna, która została Patronem Targów.

Kiermasz książek antykwarycznych

Na stoisku nr 9 będzie można nabyć świetne tytuły w dobrej cenie. Wiele ciekawych książkowych pozycji dla dorosłych, młodych i najmłodszych oraz dla miłośników poezji, albumy ze sztuką oraz kolekcjonerów Silesiany.

Entuzjaści zaskoczeń literackich również nie wyjdą z pustymi rękami. Czekać na nich będą książki-niespodzianki, opakowane w szary papier, opisane tajemniczymi #hashtagami…
Każdy czytelnik zarejestrowany Bibliotece, po okazaniu swojej karty bibliotecznej przy zakupach na kiermaszu, otrzyma specjalną literacką niespodziewajkę.

Chill out z książką

Stoisko nr 17, będzie usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie ze strefą bibliotecznego relaksu oraz czytelnią pod Sówką. Będzie można się wyciszyć, na chwilę usiąść wygodnie i zapoznać się z Bibliotecznym Informatorem Kulturalnym, przejrzeć zakupy antykwaryczne i… zacząć czytać zakupioną książkę.

Oba stoiska czynne będą przez cały czas trwania Targów.

Spotkanie autorskie

W piątek, w godz. od 15.00 do 15.50, na Scenie Głównej odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Kańtoch. Autorka kryminałów z Krystyną Lesińską w roli głównej – „Wiosna zaginionych”, „Lato utraconych”, „Jesień zapomnianych” – odpowiadać będzie na pytania Anny Kajzer z Działu Metodyki, Analiz i Promocji naszej Biblioteki. Panie nie omieszkają wspomnieć o, stworzonej w oparciu o twórczość autorki, Literackiej Mapie Katowic. Po spotkaniu, w godz. 16.00-16.30, na bibliotecznym stoisku nr 17, Anna Kańtoch będzie podpisywać dla Was książki.

Warsztaty typograficzne dla dzieci

Tego samego dnia, w godz. 14.00-14.30, w Forum I, odbędą się warsztaty typograficzne dla dzieci, zatytułowane Słów Kącik. Oparte na zabawie słowem i obrazem, zapoznają uczestników z różnorodnością krojów pisma i stylów czcionek.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl