Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 11% 39%

7 urodziny parkrun Katowice

7 maja 2016 roku parkrun dotarł do Katowic. Przez ten czas katowicką lokalizację odwiedziło 2552 uczestników!

W sobotę 6 maja odbyła się 300 edycja parkrun Katowice. Była to również okazja do świętowania 7 urodzin tej oddolnej inicjatywy, która daje więcej niż oczekuje od pojedynczego uczestnika.

W sobotnim wydarzeniu wzięło udział 165 uczestników. Łącznie z wolontariuszami oraz dziećmi, które wzięły udział w biegu towarzyszącym do parku przybyło ponad 200 osób i to o 9:00 rano w sobotę!


Trzy dwa jeden… i ruszyli na trasę.

Najpierw najmłodsi, później dorośli. Nie liczył się czas, a radość. Na mecie w końcu wszyscy mogli się spotkać przy kawie, lemoniadzie, słodkim poczęstunku z innymi dobrymi rzeczami, które przygotowali sami uczestnicy. Nad najmłodszymi czuwała animatorka Anna Parczyk, a za linią mety na tych małych i dużych czekał pingwin Ligo z Radio Katowice.

A jak wyglądały urodziny w liczbach?

  • 165 uczestników
  • 22 debiutantów
  • 13 gości z innych lokalizacji: Kraków, Tychy, Sosnowiec, Chrzanów
  • 22 rekordów życiowych

„Wisienka na torcie” w Grubej Ciotce

Urodziny zakończyły się tradycyjnie w kawiarni Gruba Ciotka, gdzie kontynuowano świętowanie przy pysznym torcie i kawie. Kawiarnia była wypełniona po brzegi.

Fot. Michał Letkiewicz

Film: Lorenz Jarosław

Film: Katowice Oficjalny Kanał

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl