Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 13°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

WARSZTATY mgiełka spacerowa przeciwko kleszczom i owadom

2023-05-18 18:30

Warsztaty: ul. Jankego 83, Katowice

Wydarzenie zakończone!

WARSZTATY mgiełka spacerowa przeciwko kleszczom i owadom

W majowy wieczór proponujemy Wam  „spacer” do lasu, na łąkę, do ogrodu… Tam dowiecie się  o ziołach, których boją się komary, kleszcze i inne owady 🦟

Podczas spaceru uzyskacie odpowiedzi na następujące pytania:

  • czym jest „plektrantus” ?
  • jak naturalnie i skutecznie odstraszać owady ?
  • jakie zioła będą odpowiednie dla Waszej skóry ?
  • która roślina odstrasza owady, a przyciąga koty ?

Po „spacerze” odbędą się warsztaty, podczas których stworzycie  naturalną mieszankę dla miłośników przyrody i leniuchowania na trawie, którą pokochają również dzieci.
Dowiecie się o działaniu poszczególnych ziół i zobaczycie również, jak zrobić spray ochronny dla czworonogów, aby i one mogły czuć się komfortowo podczas spacerów.
W miłą atmosferę wprowadzi nas wyborny smak autorskiej herbaty o działaniu ochraniająco – orzeźwiającym, którą prowadząca warsztaty Ola, stworzy specjalnie na to wyjątkowe spotkanie. Będzie też słodki poczęstunek.

Podsumowując:

po warsztatach z całą pewnością wyjdziecie nie tylko z naturalną mgiełką ochraniającą wykonaną z najwyższej jakości składników, ale też z wiedzą, która pozwoli Wam na samodzielne zrobienie kolejnych ziołowych preparatów dla całej rodziny, także tej czworonożnej.

Prowadząca warsztaty Ola wiedzę zielarską zdobywa w Instytucie Medycyny Klasztornej w Panewnikach, w czym pomaga jej wykształcenie medyczne. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Wolnej Herbaty gdzie w duchu zero waste przeprowadza warsztaty edukacyjne a także prowadzi Śląski Wymienialnik. Inicjatorka wielu akcji społecznych. Miłośniczka dzikiej kuchni, kiszonek i holistycznego podejścia do życia.

Kiedy ? 

18 MAJA 2023 , godz. 18:30 – 20:30

Chcesz się zapisać napisz lub zadzwoń:

dominika.deszczukropelka@gmail.com / 666 812 823
Cena warsztatu to 50 zł

ilość miejsc jest ograniczona.