Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 103% 62%

UTRZYMAJ RÓWNOWAGĘ

2023-04-16 15:00

ulica Adama Asnyka, 40-698 Katowice

Wydarzenie zakończone!

WYDARZENIE CHARYTATYWNE DLA GOSI I MAKSA!

UTRZYMAJ RÓWNOWAGĘ to nowy projekt na mapie Katowic, który ma celu zwrócenie uwagi na kondycję zdrowia psychicznego i fizycznego wśród dorosłych, młodzieży oraz dzieci.
W ramach wydarzenia zostanie zorganizowana część sportowa oraz piknikowa.

GOSIA – Nie stawiaj kropki

Gosia to obecnie 22-letnia dziewczyna od wielu lat zmagająca się z depresją. W grudniu 2020 przedawkowała leki w celach samobójczych. Po tym wydarzeniu przez 2 miesiące była w śpiączce. Bez rokowań. W lutym 2021 niespodziewanie zaczęła się wybudzać i nawiązywać logiczny kontakt ze światem. W chwili obecnej jest osobą z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się na wózku inwalidzkim jednak wydaje że podczas tej 2miesięcznej nieobecności, w głowie się na tyle zmieniło że jest obecnie pełna życia, codziennie walczy o swoją sprawność. Jest po stała opieką psychologa i psychiatry. Podjęła studia i jest pełna nadziei na przyszłość.

MAKS – Rehabilitacja Na Maksa

Maks jest studentem pierwszego roku psychologii na SWPS Katowice, ma wadę genetyczną w postaci mnogich naczyniaków mózgu, które powodują wylewy. Jest po 3 wylewach do pnia mózgu, przeszedł trzykrotną kraniotomię. Na dzień dzisiejszy zmaga się ze skutkami wylewów w postaci lewostronnego niedowładu, zaburzeń równowagi, porażenia nerwu VII i nerwu wzrokowego. Od 6 lat rehabilituje się i walczy o samodzielność.

ORGANIZATORZY:

LINK DO ZAPISÓW NA BIEG:

LINK DO ZAPISÓW NA TEST COOPERA: