Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 134% 36%

Koncert muzyki filmowej „PASJA” Mela Gibsona w Katowicach

2022-04-10 19:00

Hala Widowiskowo- Sportowa - Spodek Katowice

Wydarzenie zakończone!

POLSKA PREMIERA
Koncert muzyki „PASJA” arcydzieło kinowe Mela Gibsona filmowej

Kompozycje Johna Debneya
Multimedia z fragmentami filmu
Bilety do nabycia: Bilety24
250 artystów na scenie
  • Polska Orkiestra Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra
  • Znakomici soliści: Edyta Krzemień, Hanna Okońska-Ratajczak, Albert Memeti

Połączone specjalnie na tę okazję siły i talenty:

  • Silesian Chamber Choir Ad libitum
  • Chóru Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego

„Pasja” Mela Gibsona to nie tylko arcydzieło filmowe i muzyczne, uznane za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych wszechczasów. To przede wszystkim niezwykle silne przeżycie emocjonalne. Doświadczyły go miliony widzów na całym świecie, a także sami aktorzy – po zakończeniu zdjęć niektórzy z nich zdecydowali się przyjąć katolicyzm.
Pierwotnie Gibson chciał, aby jego dzieło było wyświetlane w kinach bez napisów, za pomocą których tłumaczone są dialogi filmowe. Widzowie mieli słyszeć tylko muzykę oraz kwestie aktorskie, zrozumiałe zaledwie dla nielicznych, bo wypowiadane w języku aramejskim, hebrajskim i po łacinie. Nie był to pomysł szalony: muzyczność dialogów oraz genialne kompozycje stworzone przez Johna Debneya, wraz ze wstrząsającymi swoją ekspresyjnością i pięknem obrazami filmowymi, mówią tu więcej o 12 godzinach z życia i męki Jezusa Chrystusa niż wszystkie słowa świata.
O porażającej sile oddziaływania „Pasji” przekonamy się podczas koncertu w katowickim Spodku. Po raz pierwszy w historii utwory Debneya zostaną wykonane przez tak ogromny zespół wybitnych artystów. Muzykę z „Pasji” usłyszymy w mistrzowskiej wersji na orkiestrę symfoniczną, której pełnego brzmienia nie doświadczymy nawet, oglądając kinowe dzieło Gibsona. Kompozycjom będą towarzyszyć na ekranie fragmenty filmu.

Udział w katowickim wydarzeniu pozwoli przeżyć z całą intensywnością czas Wielkiego Postu i Wielkiego Tygodnia. Będzie to doznanie niezwykłe i niepowtarzalne, które zostanie w widzach i słuchaczach nie tylko na czas Wielkiej Nocy, ale już na całe życie.