Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 15°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 99% 62%

VIII edycja BO Katowice – „Zaczytani w katowickich parkach”

2021-09-19 01:00

online oraz w punktach stacjonarnych

Wydarzenie zakończone!

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w głosowaniu w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego i poparcie swoim głosem zadanie o charakterze miejskim M/30/VIII

„Zaczytani w katowickich parkach”. Montaż biblioteczek plenerowych w katowickich parkach –

  • Budnioka
  • Bogucickim
  • Zadole
  • Kościuszki
  • Olimpijczyków
  • 3 Stawy

wraz z zakupem do nich książek.

Biblioteczki plenerowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród wypoczywających w parkach na świeżym powietrzu mieszkańców. Możemy je spotkać między innymi w takich miastach jak: Warszawa, Miedzeszynie, Wiśle, Bydgoszczy, Ełku ale i również na Śląsku w Bytomiu, Gliwicach, Rybniku  czy też Sosnowcu. Celem zaproponowanego zadania do BO o charakterze miejskim jest montaż biblioteczek plenerowych w katowickich parkach w miejscach często uczęszczanych przez mieszkańców np. w pobliżu placów zabaw oraz zakup do nich książek. Jak informuje „Res Publika Nowa” jednym z czynników, które sprawiają, że Polacy czytają mniej książek niż mieszkańcy Zachodniej Europy, jest znacznie wyższa niż w innych krajach cena książek.

Zrealizowanie tego zadania pozwoli mieszkańcom bezpłatnie wypożyczać książki, a następnie oddać je z powrotem. Co najważniejsze – przyczyni się to również do promowania czytelnictwa wśród katowiczan – dorosłych, młodzieży i dzieci poprzez organizowanie w ich pobliżu w okresie letnim spotkań z autorami książek lokalnych autorów, czy też autorów literatury dziecięcej, spotkań z ludźmi kultury lub inne ciekawe wydarzenia w których chętnie uczestniczą mieszkańcy w trakcie wydarzeń bardzo często również współorganizowanych przez UM Katowice.

Głosowanie odbywa się od 6.09 do 19.09 drogą elektroniczną pod linkiem BO Katowice