Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 24°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 102% 48%

W najbliższy weekend kolejne pikniki z Bebokiem Rajdusiem

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się kolejne pikniki edukacyjno-rozrywkowe z Bebokiem Rajdusiem! W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Szkoły Podstawowej nr 27 przy ul. Łętowskiego 18, a w niedzielę przy amfiteatrze w Parku Zadole. Udział w pikniku to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Okres jesienno-zimowy, w którym coraz szybciej zapada zmrok to czas, kiedy warto promować bezpieczeństwo na drogach. Dlatego kontynuujemy nasze pikniki o bezpieczeństwie w dzielnicach. Wiedzę najlepiej przekazywać przez zabawę, dlatego oprócz rozmów będzie można wsiąść do symulatora dachowania i symulatora zderzeniowego, który kierowcom dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zagości w ten weekend w kolejnych dzielnicach Katowic. Atrakcje będą dostępne od godziny 13.00 do 18.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik.

Udział w pikniku to także możliwość rozmowy z załogą rajdową. Jarosław i Marcin Szejowie, najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, również podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

Po raz pierwszy w cyklu pikników z Bebokiem Rajdusiem braliśmy udział w sierpniu i jesteśmy bardzo zbudowani tym ile osób przyszło, by wymienić się z nami swoimi spostrzeżeniami i wziąć udział we wspólnej zabawie. Już cieszymy się na kolejne spotkanie z katowiczanami – mówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy. – Ostatnio coraz częściej w mediach mówi się o tym, że brawura i szybka jazda mogą prowadzić do dramatów. Dlatego poruszenie kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest bardzo ważne. A uczestnikiem ruchu drogowego jest każdy z nas – będąc pieszym, rowerzystą czy kierowcą – zaznacza.

Impreza, powstała z inicjatywy braci Szeja i Urzędu Miasta Katowice, odpowiada potrzebom stałego dbania o bezpieczeństwo. W świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadzi Bebok Rajduś. Stworek jest motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane są aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową. Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:

STREFA BEZPIECZEŃSTWA:

 • Symulator dachowania
 • Symulator zderzeniowy
 • Alko-gogle
 • Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci
 • Symulator jazdy skuterem
 • Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
 • Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych
 • Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie
 • Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:

 • ·Wóz bojowo – gaśniczy
 • Radiowozy i sprzęt policyjny
 • Strefa rajdowa braci Szeja
 • Strefa gastronomiczna – rajdowy bufet
 • Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 16.00 – rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród

Godzina 17.00 – Minidisco dla dzieci

Godzina 18.00 – zakończenie imprezy

Źródło: Notatka Prasowa Miasta Katowice

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl