Data:Czwartek, 18 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 16°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 103% 57%

Siła we wspólnym działaniu. O miejsko-wiejskiej współpracy na rzecz społeczności i przyrody

Lato w mieście? Spędź z nami aktywnie dwa dni na inspirującym wydarzeniu, ciekawych dyskusjach, doświadczaniu przyrody i budowaniu relacji z osobami, które podobnie jak Ty pracują z ludźmi!


Fundacja Rzecz Społeczna zaprasza Cię na dwudniową konferencję, która odbędzie się 20-21 lipca w Katowicach w ramach projektu Organiasing in Crisis. Konferencja ta będzie wyjątkową okazją do integrowania ze sobą różnych środowisk – obszarów wiejskich i miejskich. Skupimy się na tym co łączy oba te obszary, a zarazem, z jakimi wyzwaniami się one mierzą. Będziemy mogły/mogli uczyć się od siebie i wymieniać swoimi doświadczeniami. W konferencji wezmą udział zarówno osoby pochodzące z obszarów wiejskich, jak i miejskich. Pierwszy dzień konferencji będzie skupiał się na problemach tychże obszarów, a także na możliwościach radzenia sobie z różnego rodzaju wyzwaniami środowisk wiejskich i miejskich. W drugi dzień wybierzemy się w teren, aby w przyrodzie porozmawiać o jej roli w naszym życiu, a także odbędzie się pokaz filmu Ziarno Świadomości – to jeden z najlepszych filmów o tematyce ekologicznej, który pokazuje jak bardzo miasto jest powiązane ze wsią i jak bardzo potrzebujemy siebie wzajemnie.

Program konferencji:

1 dzień

 • 10:00 – 11:00 rejestracja
 • 11:00-11:30 powitanie gości, przedstawienie celów wydarzenia (Iwona Nowak)
 • 11:30 – 12:45 zapoznanie się uczestników i uczestniczek (Aleksandra Józewicz)
 • 12:45 – 13:00 – przerwa
 • 13:00 – 14:30 – Word cafe – wyzwania miasta i wsi (Agnieszka Wącławska – KGW Żarnowica, przedstawicielka KGW – do potwierdzenia, Dagmara Jazowska – Frelki Obywatelki, Małgorzata Norek – Śląskie Kwitnące)
 • 14:30 – 15:30 – obiad
 • 15:30 – 16:30 panel dyskusyjny “Jak odpowiadać na istniejące kryzysy i wprowadzać trwałe zmiany systemowe?”
 • 16:30 – 17:00 zakończenie dnia

2 dzień

 • 10:00 – 10:15 – wstęp o Zarzeczu (Agnieszka Homan i Marysia Czenczek, Jerzy Parusel)
 • 10:15 – 11:45 – spacer po Zarzeczu (Agnieszka Homan i Marysia Czenczek, Jerzy Parusel)
 • 11:45- 12:00 przerwa
 • 12:00 – 14:45 emisja filmu Ziarno Świadomości wraz z dyskusją z twórcami (Rafał Smykowski, Natalia Cikowska)
 • 14:45 – 15:00 podsumowanie konferencji
 • 15:00 – 16:00 obiad

Zgłoś się wypełniając FORMULARZ

Rekrutacja trwa do 10 lipca do godziny 23:59. Potwierdzenie wpłynięcia zgłoszenia na konferencje zostanie wysłane na maila podanego w formularzu.

Wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z umieszczeniem na liście osób uczestniczących, o przyjęciu zgłoszenia poinformujemy w osobnym mailu do dnia 15.07.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
Emilia Opieka: emilia@rzeczspoleczna.pl
Aleksandra Józewicz: ola@rzeczspoleczna.pl

Działanie realizowane w ramach projektu „Organizing in Crisis” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej „Erasmus+”.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Dla osób z daleka organizatorzy gwarantują bezpłatne noclegi w hotelu w pokojach dwuosobowych.

Wydarzenie na >>FB<<

Źródło: Fundacja Rzecz Społeczna 

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl